Okres zimowy to trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych i bezradnych. Gwałtownie obniżające się temperatury na zewnątrz mogą spowodować zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Dlatego też każdego roku w tych newralgicznych miesiącach policjanci monitorują sytuację proponując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje.

Mundurowi aby zapobiec zamarznięciom współpracują ze Strażą Miejską , Strażą Ochrony Kolei, Strażą Graniczną, Strażą Leśną i Ośrodkami Pomocy Społecznej. Co roku, wraz z rozpoczęciem chłodów funkcjonariusze apelują do społeczeństwa, aby nie przechodzić obojętnie i reagować na sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu innych.

Kołobrzescy dzielnicowi wraz z obniżeniem się temperatury powietrza na dworze monitorują systematycznie miejsca, w których mogą przebywać bezdomni min. ogródki działkowe, dworce PKP i PKS, kanały i węzły ciepłownicze, klatki schodowe oraz pustostany. Znajdujące się tam osoby Policjanci informują o adresach instytucji i stowarzyszeń udzielających wsparcia.

Osoby, które będą chciałyby skorzystać z oferowanej przez służby pomocy przewożone są do miejsc dla nich bezpiecznych, w których otrzymują ciepły posiłek i nocleg. Zimową porą na wychłodzenie organizmu oprócz osób bezdomnych są narażone również osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami. Czasem napalenie w piecu, aby ogrzać mieszkanie stanowi trudność fizyczną lub materialną. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy. Pamiętajmy, że są instytucje powołane do niesienia wsparcia takim ludziom.

Policjanci posiadający wiedzę w tym temacie informują Ośrodki Pomocy Społecznej o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami wychłodzenia organizmu.

Pamiętajmy, że na zamarznięcie mogą być również narażone osoby nietrzeźwe, które wieczorem i w nocy na zimnie siedzą w parkach, na przystankach komunikacji miejskiej lub w innych miejscach. Ci ludzie wymagają od nas szczególnej pomocy - człowiek nietrzeźwy zdecydowanie szybciej traci ciepło.

Policjanci apelują do wszystkich, aby nie być obojętnym na krzywdę innych osób. Jeżeli widzimy człowieka narażonego na wychłodzenie zadzwońmy pod numer 112. Każde zgłoszenie będzie sprawdzane. Czasem jeden telefon może uratować komuś życie - pamiętajmy o tym i nie bądźmy obojętni.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo

Studniówka „Kopernika” 2025 (foto, wideo)

Sty 10, 2025 / Najnowsze artykuły

Jasełka w PSONI

Sty 10, 2025 / Miasto

Nowe biuro KKM

Sty 10, 2025 / Miasto

Żeby urlop był odpoczynkiem

Sty 09, 2025 / Najnowsze artykuły

Stypendia artystyczne dla uczniów powiatu

Sty 09, 2025 / Najnowsze artykuły