Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Dzisiaj, w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. E.Gierczak w Kołobrzegu odbyła się uroczystość z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski przyznał nagrody I i II stopnia dla wyróżniających się w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej dyrektorów oraz nauczycieli szkół i placówek powiatu kołobrzeskiego. Nagrody I stopnia otrzymało 10 dyrektorów szkół i placówek, natomiast nagrody II stopnia zostały wręczone 11 nauczycielom.
Nagrody Starosty Kołobrzeskiego I stopnia otrzymali:
Joanna Babiak – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno - Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu,
Magdalena Barna – dyrektor Zespół Szkół Nr 2 im. Bolesława Krzywoustego w Kołobrzegu
Grażyna Bohdziewicz – dyrektor Zespołu Szkół Policealnych w Kołobrzegu,
Artur Dzierkowski – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu,
Katarzyna Karaźniewicz–Deczyńska – dyrektor Zespół Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu,
Helena Rudzis-Gruchała – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego „Okruszek” w Kołobrzegu,
Halina Schulz-Tkacz – dyrektor Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie,
Mieczysław Szpak – dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu,
Anna Walczak – dyrektor Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu,
Barbara Wolańska – dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Kołobrzegu.
Nagrody Starosty Kołobrzeskiego II stopnia otrzymali:
Wiesława Matyjas – nauczyciel przedmiotów zawodowych medycznych (Zespół Szkół Policealnych w Kołobrzegu),
Sylwia Łuców – kierownik szkolenia praktycznego, nauczyciel (Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu),
Ewa Wojciechowska - Biłeńki – nauczyciel języka niemieckiego (Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu),
Leszek Kowalewski – nauczyciel wychowania fizycznego (Zespół Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu),
Rafał Bańkowski – nauczyciel języka angielskiego, chemii, edukacji dla bezpieczeństwa (I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu),
Wioletta Więckowska – nauczyciel języka polskiego (Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie),
Justyna Pilarczyk – pedagog (Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Kołobrzegu),
Marek Muciek – nauczyciel – instruktor sekcji astronomicznej (Ognisko Pracy Pozaszkolnej),
Wojciech Buszka – nauczyciel oligofrenopedagog (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy „Okruszek” w Kołobrzegu),
Marcin Żukowski – nauczyciel przedmiotów zawodowych - logistyka (Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu).
Radosław Froncala – nauczyciel informatyki, edukacji dla bezpieczeństwa, kompanii honorowej (Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu).
Ponadto na wniosek starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego, dyrektorów szkół oraz Prezydium Komisji Międzyzakładowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Kołobrzegu, dyrektorzy i nauczyciele naszych placówek wyróżnieni zostali przez: Prezydenta, Ministra Edukacji i Nauki oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki otrzymali :
Katarzyna Karaźniewicz-Deczyńska – dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu,
Karolina von Mallek - nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu,
Wojciech Czaplewski - instruktor sekcji recytatorsko-filozoficznej w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu.
Nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty otrzymali:
Artur Dzierkowski - dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. M. Kopernika w Kołobrzegu,
Elżbieta Kazimierska – nauczycielka języka niemieckiego w I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. M. Kopernika w Kołobrzegu,
Agnieszka Swastek – nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu.
Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymali:
Barbara Wolańska – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kołobrzegu,
Alina Dullek-Duda – wicedyrektor w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kołobrzegu,
Marzenna Blechacz - nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu,
Paweł Blechacz - nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu.
Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymali:
Katarzyna Zienkiewicz - wicedyrektor w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie,
Małgorzata Lipska – nauczycielka historii w I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. M. Kopernika w Kołobrzegu,
Henryk Kaźmierski – nauczyciel fizyki w I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. M. Kopernika w Kołobrzegu,
Agnieszka Maciejewska - nauczyciel pedagog w Zespole Szkół Nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu,
Renata Grodzka-Truszkowska – wicedyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i nauczyciel praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu,
Elżbieta Puc – nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu,
Beata Jankowska-Sabara- nauczycielka chemii i biologii w Zespole Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu,
Justyna Dziędziura – nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu,
Ewa Kamińska – wicedyrektor w Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu,
Piotr Grabowski – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu.