W pierwszym meczu po przerwie zimowej Kotwica Kołobrzeg podjęła na własnym stadionie Stal Stalowa Wola. Gospodarze przystąpili do spotkania z 15. miejsca w tabeli i w okrojonym składzie, co zwiększało trudność zadania. Stal, wzmocniona zimowymi transferami, była faworytem starcia.

Od pierwszych minut goście potwierdzili swoje aspiracje do zwycięstwa, agresywnie atakując Kotwicę. Już w 3. minucie groźnie uderzał Furtak, jednak piłka minęła bramkę Marka Kozioła. Kotwica odpowiedziała w 6. minucie, gdy w pole karne wszedł Michał Lasek, tworząc zamieszanie pod bramką Stali. Mimo nacisków gości, obrona Kotwicy skutecznie odpierała ataki, zwłaszcza te inicjowane przez aktywnego Ibe-Tortiego.

W 28. minucie Filipe Oliveira interweniował niefortunnie, co skłoniło sędziego do podyktowania rzutu karnego. Do piłki podszedł Thiago, lecz jego intencje odczytał Marek Kozioł, skutecznie broniąc strzał. Chwilę później, w 32. minucie, po dośrodkowaniu Zauchy, Ibe-Torti z bliska wpakował piłkę do siatki, wyprowadzając Stal na prowadzenie. Tuż przed przerwą goście ponownie zagrozili bramce Kotwicy, ale strzał Ibe-Tortiego minął cel.

Po zmianie stron Kotwica zaczęła grać odważniej, wymieniając ciosy ze Stalą. Po zejściu z boiska Ibe-Tortiego ofensywna gra gości osłabła, co dało Kotwicy większą swobodę w ataku. Na szczególne wyróżnienie zasługiwał Leon Kreković, który kreował akcje na lewej stronie boiska.

W 88. minucie Kreković popisał się dynamicznym rajdem i precyzyjnym dośrodkowaniem do Filipa Kozłowskiego, który bez problemów zamienił dogranie na wyrównującego gola. W doliczonym czasie gry Kotwica mogła jeszcze pokusić się o zwycięstwo, gdy Trojnarski oddał groźny strzał, ale bramkarz Stali skutecznie interweniował.

Mecz zakończył się remisem 1:1. Po zaciętym boju piłkarze Kotwicy mogli świętować zdobycie cennego punktu wraz ze swoimi kibicami.

Po tym spotkaniu Kotwica ma 18 punktów i dalej zajmuje 15 miejsce w tabeli, zaś Stal z 12 punktami jest na 17 miejscu.

Kotwica Kołobrzeg 1 – 1 Stal Stalowa Wola

F.Kozłowski 88′ Ibe-Torti 34′

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn