W meczu 12. kolejki Betclic 1. Ligi, rozgrywanym na Stadionie Śląskim, Kotwica Kołobrzeg zmierzyła się na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a nasza drużyna już w pierwszej połowie stworzyła sobie kilka groźnych sytuacji.

Do 23. minuty zawodnicy Kotwicy mieli aż trzy okazje do zdobycia bramki, jednak zabrakło wykończenia. Pomimo naszej przewagi w pierwszej połowie, Ruch Chorzów nie ustępował. Duże emocje przyniosła sytuacja z 40. minuty, kiedy to po starciu z Jonatanem, jeden z zawodników Ruchu musiał na chwilę opuścić boisko lecz brazylijski napastnik nie wykorzystał okazji. Pierwsza część meczu zakończyła się jednak bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie obie drużyny kontynuowały zaciętą walkę. W 65. minucie Jonathan oddał strzał w światło bramki, ale bramkarz Ruchu był na posterunku. Niestety, w 74. minucie Tomasz Wełna, próbując interweniować podczas stałego fragmentu Ruchu Chorzów, niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, czym zaskoczył Marka Kozioła i co finalnie dało prowadzenie gospodarzom. Do końca spotkania Kotwica walczyła o wyrównanie, jednak mimo naszych starań, wynik nie uległ zmianie.

Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Ruchu Chorzów. Pomimo porażki, drużyna Kotwicy pokazała się z dobrej strony i stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji. Po tej kolejce Kotwica spadła na 10. miejsce w tabeli, ale wciąż liczymy na mocne zakończenie rundy jesiennej.

Po przerwie na kadrę rozegramy domowy mecz w ramach 13 kolejki Betclic 1 Ligi – z Wartą Poznań.

Ruch Chorzów 1 – 0 Kotwica Kołobrzeg