W minioną niedzielę Kotwica Kołobrzeg, prowadzona przez trenera Ryszarda Tarasiewicza, zremisowała na wyjeździe z Miedzią Legnica. Już w pierwszej minucie Kotwica stworzyła groźną sytuację, gdy Jonathan Luiz Moreira Rosa Junior oddał strzał z kilku metrów, który jednak minął bramkę.

Pierwsza połowa przyniosła kilka emocjonujących momentów. W 28. minucie Kamil Antonik strzelał z obrzeża pola karnego, lecz po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny. Trzy minuty później Antonik ponownie zagroził bramce rywali, tym razem uderzając nad poprzeczką. W 33. minucie próbował Victor Moya Martinez, jednak Marek Kozioł bez problemów wyłapał piłkę. W końcówce pierwszej części meczu gospodarze oddali jeszcze kilka groźnych strzałów, ale Kozioł zachował czyste konto. Kotwica odpowiedziała dynamiczną kontrą – Marcel Bykowski został zatrzymany w polu karnym przez Kamila Antonika, a sędzia wskazał na rzut karny. Po interwencji VAR decyzja została cofnięta. W 43. minucie Jonathan Luiz Moreira Rosa Junior znalazł się w doskonałej sytuacji sam na sam z Jakubem Wrąblem, lecz nie trafił w bramkę.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych ataków Kotwicy. W 52. minucie Benedik Mioc próbował z ostrego kąta, ale bramkarz Miedzi obronił. W 61. minucie Kotwica miała kolejną szansę, gdy Michał Cywiński i Kamil Kort oddawali strzały, lecz Jakub Wrąbel był nie do pokonania. W okolicach 70. minuty ładną kiwką popisał się Jonathan, który wyłożył piłkę Nicolasowi Rajselowi. Silną próbę strzału sparował bramkarz Miedzi, ale chwilę później Desire Segbe wykorzystał dobitkę po strzale, dając naszej drużynie prowadzenie.

Miedź szybko odpowiedziała – w 73. minucie Marcel Mansfeld skutecznie główkował z kilku metrów, doprowadzając do remisu. W 77. minucie legniczanie mogli objąć prowadzenie, jednak Krzysztof Drzazga uderzył głową w boczną siatkę. W ostatnich minutach Miedź uratował Jakub Wrąbel, broniąc groźny strzał z rzutu wolnego.

Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a Kotwica z trudnego terenu wywiozła cenny remis.

Kolejny mecz już 04.10.2024 o godzinie 20:30 z Ruchem w Chorzowie. Transmisję z tego spotkania obejrzeć można będzie w TVP SPORT i w serwisie internetowym tvpsport.pl.

Miedź Legnica – Kotwica Kołobrzeg 1:1 (0:0) Bramki: Marcel Mansfeld (75’) – Desire Segbe (71’) Żółte kartki: Jacek Podgórski (87’), Florian Hartherz (88’) Sędziował: Mateusz Piszczelok (Katowice)