Kotwica Kołobrzeg po emocjonującym spotkaniu zremisowała na własnym boisku z Górnikiem Łęczna 1:1. Choć od 6. minuty prowadziliśmy po trafieniu Michała Kozajdy, goście zdołali wyrównać w końcówce meczu.

Bohaterem Górnika okazał się Przemysław Banaszak, którego szósta bramka w tym sezonie uratowała punkt drużynie przyjezdnych. Mecz od samego początku zapowiadał się na wyrównane starcie. Już w 6. minucie po świetnym dośrodkowaniu Volodymyra Kostevycha z rzutu wolnego, Kozajda główkował precyzyjnie, nie dając szans Adrianowi Kostrzewskiemu na skuteczną interwencję. Defensywa Górnika w tej sytuacji nie była w stanie odpowiednio zareagować.

Kotwica kontrolowała przebieg gry, a Górnik miał duże problemy z konstruowaniem ataku pozycyjnego. Nasza obrona była skuteczna i nie pozwalała rywalom na groźne akcje. W 27. minucie Przemysław Banaszak zdołał wyjść sam na sam z bramkarzem Kotwicy, ale jego strzał z ostrego kąta minął bramkę. Podobnie zakończyła się próba Damiana Warchoła tuż przed przerwą, kiedy to Kozioł pewnie obronił strzał pomocnika gości.

W drugiej połowie ponownie to my byliśmy bliscy podwyższenia prowadzenia. W 67. minucie Michał Cywiński świetnie obsłużył Kostevycha, który strzałem w lewe okno bramki pokonał bramkarza Łęcznej. Niestety, po analizie VAR sędzia zdecydował się anulować bramkę, dopatrując się przewinienia we wcześniejszej fazie akcji. Mimo to Górnik do końca walczył o wyrównanie. Po kilku nieudanych próbach, w 86. minucie, po dośrodkowaniu Szymona Krawczyka, Banaszak nie zmarnował sytuacji i zdobył gola na 1:1, ustalając wynik spotkania.

Remis nie jest wynikiem, który w pełni nas satysfakcjonuje, ale pokazaliśmy charakter i walkę do ostatniego gwizdka. Zespół Kotwicy zdobywa cenny punkt w starciu z wymagającym rywalem i z optymizmem patrzy w przyszłość przed kolejnymi spotkaniami.

W tym tygodniu czekają nas dwa wyjazdy – 24.09.2024 mecz I rundy Pucharu Polski z ŁKS II Łódź, oraz 29.09.2024 z Miedzią Legnica w ramach 11 kolejki Betclic 1 Ligi.