W starciu z Wisłą Kraków, drużyną o bogatej historii i ambicjach, Kotwica Kołobrzeg pokazała charakter, zdobywając cenny punkt na własnym boisku! Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1, a emocji nie brakowało od pierwszej do ostatniej minuty.

Od samego początku meczu było widać, że Wisła przyjechała do Kołobrzegu po pełną pulę. Już w 2. minucie Tamás Kiss trafił do naszej siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego. Kotwica odpowiedziała szybko i skutecznie. W 14. minucie po rzucie rożnym doskonałe dośrodkowanie Volodymyra Kostevycha zamienił na bramkę Michał Kozajda, który strzałem głową pokonał bramkarza Wisły, Antona Cziczkana.

Mimo zdecydowanej ofensywy gości, nasza defensywa, na czele z bramkarzem Markiem Koziołem, stawała na wysokości zadania. Kozioł był bezbłędny, broniąc strzały Hiszpana Rodado oraz innych zawodników Wisły. To właśnie dzięki jego świetnym interwencjom, a także zdyscyplinowanej postawie całej drużyny, Kotwica utrzymywała prowadzenie przez większą część spotkania.

Goście zdołali wyrównać dopiero w 83. minucie, kiedy to Ángel Rodado przełamał naszą defensywę rajdem prawą stroną boiska i zdobył bramkę na wagę jednego punktu dla Wisły. Mimo kilku prób z obu stron w końcówce meczu, wynik nie uległ już zmianie.

Dla Kotwicy Kołobrzeg remis z tak renomowaną drużyną jak Wisła Kraków to powód do dumy i potwierdzenie, że nasz zespół jest w stanie rywalizować na poziomie Betclic 1 Ligi.

Kibicom dziękujemy za gorący doping i wsparcie – to również dzięki Wam ten punkt pozostaje w Kołobrzegu!

Kotwica Kołobrzeg 1-1 Wisła Kraków