W meczu 4. kolejki Betclic 1 Ligi zmierzyły się zespoły Kotwicy Kołobrzeg i Stali Rzeszów. Gospodarze rozpoczęli spotkanie dynamicznie, tworząc dwie dogodne sytuacje bramkowe już na samym początku.

W pierwszej akcji Michał Cywiński dograł piłkę do Zvonimira Petrovicia, który został jednak zablokowany przez obrońcę Stali. Chwilę później Petrović ponownie zagroził bramce rywali, ale jego strzał minimalnie chybił celu. Mimo obiecującego początku, to Stal Rzeszów wyszła na prowadzenie już w 7. minucie, gdy po szybkim kontrataku Prokić pokonał Marka Kozioła płaskim strzałem. Kotwica starała się odpowiedzieć, naciskając rywali i rozgrywając ataki pozycyjne, ale to goście ponownie zdobyli bramkę. W 21. minucie, po akcji Krystiana Wachowiaka i niefortunnym odbiciu piłki przez Tomasza Wełnę, Stal podwyższyła prowadzenie na 2:0. Gospodarze mieli trudności z przełamaniem solidnej obrony rywali do końca pierwszej połowy.

Drugą połowę Kotwica rozpoczęła z impetem. W 46. minucie, po składnej akcji, Łukasz Kosakiewicz zdobył kontaktową bramkę. Kotwica naciskała dalej, a w 48. minucie Leon Kreković trafił w słupek, co tylko potwierdziło determinację gospodarzy. Mimo zaciętej walki i licznych prób z obu stron, to Stal Rzeszów okazała się skuteczniejsza. W pierwszej doliczonej minucie Szymon Łyczko, płaskim strzałem w prawy dolny róg, ustalił wynik na 3:1 dla gości. Mecz zakończył się zwycięstwem Stali Rzeszów, pomimo ambitnej gry Kotwicy Kołobrzeg.

Kolejny mecz w ramach Betclic 1 Ligi rozegramy na wyjeździe, z drużyną ŁKSu Łódź – w piątek 16.08.2024 o godzinie 20.30.

Kotwica Kołobrzeg 1-3 Stal Rzeszów