W trzeciej kolejce Betclic 1 Ligi Kotwica Kołobrzeg odniosła ważne wyjazdowe zwycięstwo nad Stalą Stalowa Wola, wygrywając 2-0. Od początku meczu drużyna gości prezentowała się jako lepiej zorganizowany zespół, choć gospodarze także mieli swoje momenty, próbując atakować zza podwójnej gardy.

Obrona Kotwicy, wspierana przez dobrze dysponowanego bramkarza Marka Kozioła, skutecznie neutralizowała zagrożenia. Stal Stalowa Wola grała w defensywnym ustawieniu, co utrudniało Kotwicy penetrację ich obrony. Ważną rolę w rozegraniu odgrywał obrońca Tomasz Wełna, który wyróżniał się precyzyjnymi przerzutami. W 25. minucie Leon Kreković, po krótkim rozegraniu rzutu wolnego, oddał groźny strzał, ale Adam Wilk pewnie interweniował.

Trzy minuty później Zvonimir Petrović popisał się pięknym strzałem z dystansu, który jednak trafił w poprzeczkę. Stal odpowiedziała dwoma szybkimi strzałami, ale obrona Kotwicy była nie do pokonania – dwa razy blokował dobrze dysponowany tego dnia Tomasz Wełna. W 38. minucie Zvonimir Petrović, po prostopadłym podaniu, dośrodkował do Jonathana Juniora, który zdobył pierwszą bramkę dla Kotwicy.

W drugiej połowie Stal próbowała przejąć inicjatywę, ale nie znalazła sposobu na przełamanie obrony gości. W 56. minucie napastnik Stali oddał niecelny strzał na bramkę Marka Kozioła. Gdy mecz zbliżał się do końca, do prostopadłej piłki wypuszczonej z własnej połowy doszedł Jonathan. Po dojściu do piłki nasi zawodnicy znaleźli się w sytuacji 2 na 1, podczas której Jonathan przeprowadził szybką akcję, podając do Marcela Bykowskiego, który ustalił wynik na 2-0, strzelając do pustej bramki.

Kotwica Kołobrzeg dzięki wygranej 2-0 zdobyła cenne trzy punkty w trzeciej kolejce ligi, pokazując solidną grę zarówno w defensywie, jak i w ataku. Po sobotnim spotkaniu Kotwica z 5 punktami zajmuje 7 miejsce w tabeli.

Pamiętajcie, że w tym tygodniu rozegramy dwa mecze u siebie – 07.08 o godzinie 18.00 ze Skrą Częstochowa i 11.08 o godzinie 17.00 ze Stalą Rzeszów.