Kolejny pracowity weekend minął na startach zawodnikom MKP Kołobrzeg. Młodsi pływacy wystartowali w ostatnim starcie sezonu w Szczecinie na Finale Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej.

Dwoje zawodników z rocznika 2011 pojechało do Bydgoszczy, by rywalizować ze swoimi rówieśnikami z północnej Polski w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Młodsi zakończyli sezon z przytupem. Maria Świtlińska w ostatniej edycji wywalczyła medale na 50m stylem grzbietowym- złoto (43.78) i na 100m stylem zmiennym - brąz (1:39.81). Sztafeta 4x 50 stylem zmiennym w składzie Michalina Gromska, Kasjan Branicki, Adela Kaczmarek, Maria Świtlińska stanęła na trzecim miejscu podium. Michalina Gromska jako najmłodsza zmiennistka z rocznika 2015 startująca ze starszymi koleżankami zajęła na dystansie 100m stylem zmiennym 4 miejsce (1:43.68). Adela Kaczmarek była czwarta na dystansie 50m stylem grzbietowy (45.15), do podium zabrakło naprawdę niewiele. Hanna Bogacz, Lena Kludzińska, Anastazja Kufel, Kasjan Branicki i Walentyna Królikiewicz przywieźli ze swoich startów „życiówki”.

W końcowej klasyfikacji trzy zawodniczki MKP Kołobrzeg znalazły się w TOP 10. Po czterech ligach Marysia została sklasyfikowana na 4 miejscu, Adela na 7, a Michalina na 8 miejscu. Antonina Radomska i Patryk Kusz zawodnicy rocznika 2011 startowali 15 i 16 czerwca w Bydgoszczy biorąc udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Zawodnicy przywieźli kilka życiówek i nieocenione doświadczenie startów na imprezie centralnej. Najwyższy wynik osiągnęła Antonina zajmując 19 miejsce w starcie na 100m stylem motylkowym (1:18.37).