W 23 kolejce II ligi Kotwica zmierzyła się na własnym stadionie ze Skrą Częstochowa. Faworytem starcia był lider z Kołobrzegu. Miejscową ekipa chciała się przeciwnikowi zrewanżować z porażkę w pierwszej rundzie w Częstochowie 0:1.

Później Kotwica ruszyła w górę tabeli, a rywal należał do ligowych średniaków. Po dwóch porażkach na wiosnę Skra znalazła się tuż nad strefą spadkową i liczyła na poprawienie swojej sytuacji w Kołobrzegu. Początek był wyrównany.

Na pierwszą groźna akcję trzeba było czekać do 14 minuty. Po zespołowej akcji gospodarzy do strzału doszedł Michał Cywiński. Jego uderzenie z 16 metrów obronił Jakub Rajczykowski. W 21 minucie fenomenalną wymianę piłki na małej przestrzeni zrobili Leon Kreković i Michał Cywiński. Ten ostatni dograł prostopadle do Jonathana Juniora. Napastnik w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie trafił w bramkę. Chwilę później Jonathan trafił do siatki ale tym razem był na pozycji spalonej i sędzia bramki nie uznał. W 35 minucie Kotwica miała problemy z wyprowadzenie piłki. Po kolejnej stracie Skra przeprowadziła szybką akcję. Dośrodkowywał Jakub Niedbała. Lot piłki przeciął Cezary Polak i niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Goście objęli prowadzenie 1:0.

Chwilę później okazję do odpowiedzi miał Tafara Madembo. Piłka po jego mocnym strzałem zza pola karnego minęła bramkę Skry. W 39 minucie próbował z dystansu Krekovic, ale strzał pewnie wybronił Rajczykowski. Ostatecznie po pierwszej połowie prowadziła ekipa spod Jasnej Góry 1:0.

Od początku drugiej części Kotwica mocno ruszyła do ataku. W 47 minucie Jonathan miał doskonałą okazję do wyrównania ale fatalnie przestrzelił z 10 metrów. W odpowiedzi w 52 minucie bliski szczęścia był Jakub Niedbała. Jego strzał wybronił Marek Kozioł. Chwilę później bliski pokonania bramkarza Kotwicy był Oliwier Kucharczyk. Piłka po jego strzale minęła bramkę Kotwicy. W 61 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Tafara Madembo. Piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę bramki Skry, a poprawkę Michała Cywińskiego wybronił Rajczykowski. W 65 minucie Jonathan miał dwie okazje. Pierwszy strzał wybronił bramkarz gości. Chwilę później strzał zablokowali obrońcy Skry. Podobnie minutę później. Tym razem strzał zablokowali obrońcy i piłkę pewnie wyłapał Rajczykowski. W 71 minucie po rzucie różnym , zamykający akcje Piotr Wojtasik miał świetną okazję. Jego strzał z 3 metrów wybronił Rajczykowski. Chwilę później z 35 metrów huknął Cywiński i minimalnie chybił. W 75 minucie Olaf Nowak doskonale zagrał do Krekovicia i ten w sytuacji sam na sam z Rajczykowskim najpierw trafił w bramkarza, a przy dobitce nie trafił w bramkę. W 82 minucie strzał Olafa Nowaka z linii bramkowej wybili obrońcy Skry. W 86 minuta i kopia sytuacji. Tym razem uderzał Zvonimir Petrović. I tym razem bramkarza Skry wyręczyli obrońcy. W doliczonym czasie dobra okazję mieli goście. Strzał z ostrego kąta Przemysława Sajdaka wybronił Kozioł. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił i Skra wygrała 1:0.

Po tej porażce Kotwica 41 punktów i zajmuję pierwsze miejsce.

W następnej kolejce zespół kołobrzeski zmierzy się na wyjeździe z Radunią Stężyca.