W 13 kolejce II ligi Kotwica zmierzyła się na własnym stadionie ze Stalą Stalowa Wola. Kotwica była faworytem starcia. Stal do tej pory nie wygrała żadnego wyjazdowego spotkania i liczyła na przełamanie.

Dla gospodarzy był to pojedynek o awans na pozycję lidera zmagań. Do tego potrzebowała zwycięstwa. Nasza ekipa zagrała bez dwóch kapitanów Josipa Solijcia i Jakuba Rzeźniczaka. Pod ich nieobecność opaskę kapitańską przejął Jakub Żubrowski. Na początku meczu Stał starała się odważnie grać, ale szybko gospodarze przejęli inicjatywę. Kotwica kilka razy zagroziła bramce rywala ale brakowało strzałów. Na pierwsze groźny strzał kibice czekali do 25 minuty. Po indywidualnej akcji Olaf Nowak uderzył z 18 metrów. Strzał obronił bramkarz Stali Mikołaj Smyłek. W 28 minucie akcję Kotwicy zamykał Tomasz Kaczmarek. Jego mocny strzał z 14 metrów świetnie obronił Smyłek. W 33 minucie z dystansu huknął Michał Cywiński, ale i ty razem Smyłek był na posterunku. Ostatecznie po pierwszej połowie był remis 0:0.

Już na samym początku drugiej części Michał Cywiński groźnie uderzał na bramkę Stali. W 61 minucie fatalny błąd popełniła obrona Stali. Wykorzystał to Jonathan Junior. Wyszedł na sytuację sam na sam z bramkarzem gości, minął go i wpakował piłkę do siatki. Chwilę później po indywidualnym rajdzie Olaf Nowak huknął ale tym razem strzał obronił Smyłek. W 65 minucie Jonathan ponownie groźnie uderzał zza pola karnego. Strzał był jednak niecelny. W 80 minucie Jonathan Junior ponownie sprytnie uderzył z ostrego kąta ale trafił bramkarza gości. W końcówce z dystansu strzelał pomocnik Stali Jakub Górski ale uderzenie było niecelne.

Ostatecznie Kotwica wygrała 1:0. Po tym zwycięstwie zespół kołobrzeski ma w dorobku 24 punkty i zajmuje pierwsze miejsce.

W następnej kolejce Kotwica zmierzy się na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn.