W sobotę  w Klubie Wojskowym w Kołobrzegu odbyła się uroczysta gala z okazji jubileuszu 20-lecia działalności Stowarzyszenia Grupa Ratownicza „Paramedic”. Stowarzyszenie powstało w październiku 2004 roku i od początku skupia osoby interesujące się ratownictwem oraz udzielaniem pierwszej pomocy.

Stowarzyszenie „Paramedic” prowadzi zajęcia, na których naucza udzielania pierwszej pomocy, organizuje szkolenia dla uczniów kołobrzeskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, firm oraz instytucji. Zajmuje się zabezpieczaniem koncertów, uroczystości, eventów sportowych. Stowarzyszenie organizuje wiele przedsięwzięć edukacyjnych, włącza się w działania charytatywne, współtworzy mistrzostwa pierwszej pomocy dla młodzieży. Na przestrzeni lat przez grupę przewinęły się setki osób, które wyszły z umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy. Wielu byłych członków obrało kierunki medyczne i realizuje się w nich do dziś. Od 2017 do 2021 roku organizowała akcję Paczka dla Dzieciaczka, w ramach której zbierane były zabawki, artykuły szkolne i słodycze dla potrzebujących dzieci z powiatu kołobrzeskiego, świetlic wiejskich, domów dziecka oraz wioski dziecięcej. W 2019 roku podpisało porozumienie z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Miasta Kołobrzeg oraz Komendą Powiatową Policji w Kołobrzegu i stworzyła nową Grupę Poszukiwawczo – Ratowniczą, w której uczestniczą również osoby z zewnątrz i ma na celu wspomaganie działań poszukiwawczych w powiecie kołobrzeskim prowadzonych przez Policję czy Straż Pożarną osób zaginionych.

Sobotnia gala była okazją do podsumowania dotychczasowych, 20-letnich już osiągnięć oraz wspomnienia osób, które przez lata współtworzyły Grupę Ratowniczą Paramedic. Paramedic to nie tylko pierwsza pomoc i ratownictwo, to również społeczne pole działania, to pomoc drugiemu człowiekowi bez względu na to jakbyśmy ją nazwali, mówił Remigiusz Jankowski. Ale Paramedic się nie zatrzymuje, bo w planach są kolejne przedsięwzięcia. Żeby przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa w naszym mieście Stowarzyszenie zgłosiło do Budżetu Obywatelskiego projekt DefiCity – Bezpieczne miasto Kołobrzeg - Defibrylatory AED w miejscach publicznych, który  polega na umieszczeniu na terenie Kołobrzegu 28 ogólnodostępnych defibrylatorów, w miejscach, gdzie każdy będzie mógł go znaleźć i ma być dostępny 24/7. Za swoją wieloletnią działalność stowarzyszenie otrzymało nagrody: Perłę Powiatu, Konika Kołobrzeskiego, Srebrną Odznakę Gryfa Zachodniopomorskiego oraz Tytuł Zachodniopomorskiego Lidera NGO. Podczas jubileuszowej gali nie zabrakło słów uznania, podziękowań oraz upominków. Nie zabrakło także słów uznania ze strony kołobrzeskiej policji. Na zakończenie gali wystąpił duńsko-polski piosenkarz Czesław Mozil.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn