Kołobrzeg nie został Europejską Stolicą Kultury, ale decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, będzie Polską Stolicą Kultury w roku 2028. Odnośnie planów na przyszłość nie zmieniłam zdania, a wręcz nabrałam jeszcze większej energii do działania, bo my ten program zrealizujemy, mówiła podczas konferencji Anna Mieczkowska.

Dzień po ogłoszeniu wyników, w konkursie na Europejską Stolicą Kultury, prezydent zwołała konferencję prasową, podczas której poinformowała o dalszych planach. Choć Kołobrzeg nie został Europejską Stolicą Kultury to w 2028 roku zostanie Polską Stolicą Kultury. Co to oznacza? To pozwoli na realizację wielu inwestycji, które zaplanowano w ramach przygotowań do konkursu Europejska Stolica Kultury. W ramach nagrody miasto otrzyma milion złotych od Ministerstwa Kultury na realizację swoich planów kulturalnych. W roku 2028 udowodnimy całej Polsce, jak piękny program napisaliśmy, i jak pięknie potrafiliśmy wykorzystać potencjał ludzi, którzy razem z nami pracowali, mówiła prezydent. Inwestycje, które mają być realizowane w ramach Polskiej Stolicy Kultury to m.in. wykonanie pracowni multimedialnej w Adebarze, wymiennikownia Miejskiej Energetyki Cieplnej, która stanie się Fab Labem, Laboratorium Literatury przy ulicy Frankowskiego, Zielone Tarasy Kultury na Skwerze Pionierów, czy remont wewnątrz latarni morskiej. Otrzymanie tytułu Polskiej Stolicy Kultury w roku 2028 to nie jest nagroda pocieszenia, mówiła Ilona Grędas-Wójtowicz. Tak ambitny plan inwestycyjny będzie wymagał dużych nakładów finansowych. W ostatnich kilku latach nakłady inwestycyjne na kulturę były na poziomie niecałych 8 procent wydatków, teraz miasto zwiększy je od przyszłego roku do 14 procent. Miasta, które znalazły się w finale Europejskiej Stolicy Kultury to także  Katowice i Bielsko-Biała, i one także zostaną Polskimi Stolicami Kultury. 

Więcej w konferencji poniżej.

Komentarze  
+8 # Kg 2024-09-27 16:36
Zgodnie z przepisami i rozporządzeniem PKOB (Polska Klasyfikacja Obiektów Budowlanych), w której są ogólnodostępne obiekty kulturalne.
Klasa obejmuje:
−Kina, sale koncertowe, opery, teatry itp.;
−Sale kongresowe, domy kultury i wielozadaniowe sale wykorzystywane głównie do celów rozrywkowych;
−Kasyna, cyrki, teatry muzyczne, sale taneczne i dyskoteki, estrady itp.;
−Budynki schronisk dla zwierząt;
−Budynki ogrodów zoologicznych i botanicznych.

W Kołobrzegu jest z tym marnie. Brak teatru, opery, teatru muzycznego, schroniska dla zwierząt ( humanitarnego) i wielu innych ww Obiektów.

Prawdy nie da się przegadać, zakryć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Miedziany Marian 2024-09-27 21:11
Ale można powołać instytucje do tego by udowadniać że te zadania są potrzebne. A w instytucjach zatrudnić kogoś kto będzie sobie siedział i dumał "co ja tu właściwie robię... acha, wziąłem pralkę w miniratkę, trzeba siedzieć i" pracować"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Miedziany Marian 2024-09-27 22:18
Przykładowo Jurek Owsiak przeznacza ponad 90% zebranych pieniędzy na zakupy sprzętu. Ile procent miasto przeznacza na działalność i wynagrodzenie kiku i osób zatrudnionych w stosunku do kosztów występów artystycznych, instruktorów sztuki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Ted 2024-09-30 02:39
Cytuję Miedziany Marian:
Przykładowo Jurek Owsiak przeznacza ponad 90% zebranych pieniędzy na zakupy sprzętu. Ile procent miasto przeznacza na działalność i wynagrodzenie kiku i osób zatrudnionych w stosunku do kosztów występów artystycznych, instruktorów sztuki.

A kim że jest ten Juras?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn