Mieszkańcy będą dyskutować o Kołobrzegu
Kołobrzeg przystąpił się do rywalizacji o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Od dzisiaj w ramach konsultacji społecznych w Laboratorium Kultury Adebar będą odbywać się cykliczne debaty otwarte. Pierwsza z nich jest poświęcona przyszłości amfiteatru, obiektu ikonicznego dla kilku pokoleń kołobrzeżan.
Moderowane konsultacje społeczne to ważna część pracy nad 60-stronicową aplikacją, która będzie stanowiła podstawę do oceny potencjału Kołobrzegu jako przyszłej Europejskiej Stolicy Kultury. 12-osobowe jury, oceniające aplikację, ogromną wagę przywiązuje do zaangażowania mieszkańców w debatę nad przyszłością ich miasta i wszelkich działań wspierających dialog społeczny. – Debaty będą dla nas okazją do spotkań z mieszkańcami i wysłuchania ich opinii na najważniejsze dla miasta tematy – mówi Ilona Grędas-Wójtowicz, wiceprezydent ds. społecznych. – Zapraszamy wszystkich kołobrzeżan do udziału w dyskusji nad przyszłością Kołobrzegu. Debaty mają charakter otwarty – każdy może przyjść i podyskutować i każdy zostanie wysłuchany.
Spotkania będą się odbywały w ramach cyklu pn. „Europejska Stolica Kultury 2029 w Kołobrzegu – pytania, wyzwania i opinie”. Poza mieszkańcami, wezmą w nich udział zaproszeni eksperci, a także przedstawiciele miasta. Wybrane tematy dotyczą problemów miasta i regionu, które wymagają szerokiej konsultacji społecznej.
A będą to:
1. Amfiteatr – czy jest nam potrzebny? A może sala koncertowo-konferencyjna, byłaby lepszym symbolem Kołobrzegu? - 18 maja, godz. 18:00
2. Edukacja w Kołobrzegu - czy potrzebujemy uczelni wyższych? Potencjał rynku pracy. Dlaczego młodzi wyjeżdżają? - 25 maja, godz. 18:00
3. Ruch kołowy w mieście - zostawić, ograniczyć, wyłączyć? Polityka parkingowa –
1 czerwca, godz. 18:00
4. Przestrzeń parkowa, architektoniczna, reklamowa - czyli jak powinno wyglądać nasze miasto – 15 czerwca, godz.18:00
Spotkania mają charakter otwarty. Do Laboratorium Kultury Adebar może przyjść każdy, komu leży na sercu przyszłość Kołobrzegu.