W Kołobrzegu powstanie pijalnia wód mineralnych
Podczas wczorajszej sesji radni przyjęli projekt uchwały dotyczący zmian w planie zagospodarowania przestrzennego skweru przy sanatorium Mewa 1. To pozwoli na kompleksową rewitalizację tego terenu oraz budowę całorocznej pijalni wód mineralnych w samym centrum skweru.
Wniosek o zmianę istniejącego planu zagospodarowania przestrzennego skweru przy sanatorium Mewa 1 zgłosił prezes Uzdrowiska Kołobrzeg. O budowę w tym miejscu pijalni wód mineralnych władze spółki zabiegały od kilku lat.
Część radnych miała jednak zastrzeżenia do zapisu planu zagospodarowania przestrzennego mówiący o tym, że będzie można lokalizować tu obiekty na czas imprez.
Jak zapewniła Anna Mieczkowska nie powstaną tu żadne obiekty handlowe. Zapisy w planie mówiące o możliwości zlokalizowania obiektów na czas imprez dotyczą jedynie tymczasowych namiotów na czas wydarzeń organizowanych m.in. przez przez Uzdrowisko Kołobrzeg.
Według prezydent pijalnia wód mineralnych w Kołobrzegu wzbogaci naszą ofertę turystyczną. Podobnego zdania jest Izabela Zielińska. Patrząc po inwestycjach dokonywanych na przełomie ostatnich lat przez Uzdrowisko, wierzę że będzie to udana inwestycja potrzebna nie tylko Uzdrowisku ale miastu, mówi radna.
W pijalni mają być dostępne wody mineralne z całej Polski. Radni 15 głosami za przyjęli projekt uchwały dotyczący zmian w planie zagospodarowania przestrzennego skweru przy sanatorium Mewa 1.
Więcej w materiale wideo.
Buhahaha...
2/ Oryginalna Solanka kołobrzeska jest wodą reliktową, a jej wiek ocenia się na ponad 2 mln lat. Zawiera w sobie wyjątkowe mikroelementy pochodzące głównie z soli zalegających pod Kołobrzegiem, będących pozostałością praoceanu sprzed 300 mln lat. Posiada Świadectwo potwierdzające właściwości lecznicze wydane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego- PZH. Na podstawie wyników badań określono ją jako: mineralną wodę leczniczą, swoistą 5,63% solankę jodkową. Solanka działa regeneracyjnie, relaksacyjnie, uspokajająco i kojąco na organizm. Można ją stosować do kąpieli, okładów oraz inhalacji w celu regeneracji organizmu po zmęczeniu psychicznym i fizycznym
Coraz bardziej widać w Kołobrzegu tendencję do szczelnego zabudowywania wolnych miejsc. A to jest niestety zgubne w urbanistyce i estetyce. Zostawmy w mieście "spojrzenie w dal" i "oddech" !