Obsługa prawna według urzędu (wideo)
Jak już informowaliśmy Komisja Rewizyjna Rady Miasta kontrolowała procedurę wyboru obsługi prawnej miasta i miała zastrzeżenia do dodatkowej umowy na prowadzenie punktu pomocy prawnej dla przedsiębiorców. Urzędnicy tłumaczą.
- Zastosowano zły tryb zawarcia aneksu, a jego zastosowanie spowodowało, że zostały przekroczone kwoty, o których jest mowa w Prawie zamówień publicznych. Ustawa covidowa dopuściła taką możliwość, ale dopiero 6 dni po zawarciu tej umowy - mówił wczoraj na naszej antenie radny J. Woźniak. Według Urzędu Miasta umowa na obsługę prawną była zawarta w roku 2019. Aneks był wynikiem nowej potrzeby, która pojawiła się w kolejnym roku budżetowym i traktowana była jako odrębne zamówienie, co jest zgodne z ustawą Prawo zamówień publicznych. Według Urzędu potrzeba świadczenia bezpłatnej obsługi prawnej była skutkiem pandemii. Nie była planowana w 2019 roku i nie mogła zostać zsumowana z wartością tego zamówienia.
Wiadomo, że przez 8 miesięcy kancelaria udzieliła 60 porad. Radni Komisji Rewizyjnej chcieli otrzymać dane przedsiębiorców, którzy korzystali z punktu prawnego. Miasto stoi na stanowisku, że nie jest to możliwe.
Podczas ostatniego posiedzenia komisji rewizyjnej nie przyjęto protokołu z kontroli. Ten ma być poprawiony tak by nie zawierał ocen, a jedynie wskazywał zauważone przez radnych nieprawidłowości.
Miasto angieli ohronecy