Czy Kołobrzeg ma szansę zostać miastem dla młodych?
Jak zatrzymać, a raczej jak przekonać młodych ludzi do powrotu do Kołobrzegu? Nad tym tematem debatowali radni i zaproszeni goście podczas ostatniej połączonej Komisji Społecznej oraz Budżetowo – Gospodarczej.
Perspektywy rozwoju społeczno-zawodowego młodych kołobrzeżan od lat uważane są za niewystarczające, dlatego większość z nich wyjeżdża na studia lub za pracą do dużych miast i często już tam osiada na stałe. Aktualnie niewielu młodych ludzi dostrzega tutaj dla siebie szansę na rozwój i dobrze płatną pracę, dlatego temat ten został poruszony podczas komisji.
Wśród propozycji, które padły na zwiększenie atrakcyjności naszego miasta jest między innymi powstanie uczelni wyższej.
Kolejnym pomysłem jest poszerzenie granic miasta, a co za tym idzie rozwój różnego rodzaju działalności gospodarczych, a także powstanie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości, jako pomoc dla mieszkańców w zakładaniu biznesu i jego późniejszym wspieraniu.
Dużą szansą na zwiększenie konkurencyjności miasta dla młodych osób, jest również coraz lepsze połączenie komunikacyjne pomiędzy Kołobrzegiem, a innymi miastami.
Perspektywę rozwoju miasta w kierunku tworzenia miejsc pracy dla młodych, mogłoby przynieść inwestowanie w nowe gałęzie gospodarki.
Argumentem przemawiającym za powrotem do Kołobrzegu, jest także przywiązanie do rodzinnego miasta i wsparcie bliskich.
W dyskusji podjęto również temat dostępności do mieszkań na wynajem, czy przedszkoli i żłobka.
Młodzi doskonale widzą co się dzieje w Kołobrzegu, są inteligentni i doskonałymi obserwatorami
Nepotyzm i kolesiostwo wśród radnych, to tylko czubek góry lodowej. Praktycznie w każdej firmie są "święte krowy", zatrudnione po znajomości, często bez kwalifikacji.
sama prawda