Powrót do przeszłości, czyli Targ Solny
W weekend, Kołobrzeg po raz kolejny przeniósł się do czasów średniowiecza. W parku Przybylskiego odbył się Targ Solny.
Targ solny to festyn historyczny z pokazem dawnych rzemiosł, wykonywanych w Kołobrzegu tysiąc lat temu.
Jak wyglądały drewniane przedmioty codziennego użytku, wyposażenie zbrojne, biżuteria, czy jak powstawały sery - o takich i innych ciekawostkach można się było usłyszeć na poszczególnych stoiskach.
Tradycyjnie tematem przewodnim była sól, a Jerry Bogusławski wyjaśnił skąd jej dziwny kolor.
W Kołobrzegu, oprócz soli, najważniejszą gałęzią tamtych czasów było rybołówstwo, dlatego musiało się tu znaleźć stoisko z akcesoriami charakterystycznymi dla tego rzemiosła.
Kołobrzeska Grupa Słowian prezentowała natomiast jak powstawały krajki, czyli ozdobne paski, będące elementem strojów z tamtej epoki.
Podczas targu, można również było skosztować średniowiecznych placuszków, czyli podpłomyków, które podobno najlepiej smakują z powidłami śliwkowymi.
Niedzielna odsłona festynu była znacznie bardziej zbrojna, ponieważ zaprezentowano walki i pojedynki. Targ Solny odbył się już po raz szesnasty.
Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl