Izolatoria w Kołobrzegu gotowe na przyjęcie pacjentów
Na terenie Pomorza Zachodniego w gotowości na przyjęcie pacjentów czekają trzy izolatoria z 681 pokojami. Izolatoria mieszczą się w trzech kołobrzeskich sanatoriach.
Izolowani pacjenci będą mieć zapewnioną opiekę medyczną i posiłki. Pobyt w izolatorium opłaca Narodowy Funduszu Zdrowia.
Do izolatorium, w razie lawinowego wzrostu ilości osób zakażonych COVID19, będą kierowane przez lekarzy:
- osoby chore na infekcję COVID-19 o łagodnym przebiegu, nie wymagające leczenia w szpitalu
- osoby, u których podejrzewa się zachorowanie (zostały skierowane przez lekarza do leczenia lub diagnostyki laboratoryjnej w kierunku wirusa SARS-CoV-2 w izolacji poza szpitalem)
- osoby, którym lekarz zlecił izolację w domu, ale ze względu na możliwość zakażenia bliskich z grupy podwyższonego ryzyka (np. osoby starsze, z obniżoną odpornością), nie powinny w nim przebywać
- osoby, którym lekarz zlecił izolację w domu, lecz z innych przyczyn nie mogą poddać się jej w miejscu zamieszkania.
W izolatoria mogą czasowo zamienić się hotele, hostele, akademiki, czy sanatoria. W naszym województwie trzy izolatoria powstały w Kołobrzegu. Aby stać się izolatorium, każdy z tych obiektów musiał spełnić kilka warunków. Wskazał je Minister Zdrowia w rozporządzeniu - przepisy mówią, że każdy izolowany pacjent musi mieć zapewnione:
- osobny pokój z łazienką
- opiekę medyczną na miejscu w izolatorium i łączność telefoniczną z personelem medycznym lub personelem izolatorium
- trzy posiłki dziennie.
Jeśli izolowany pacjent, ze względu na wiek lub stan zdrowia, wymaga opieki drugiej osoby, jej pobyt razem z izolowanym jest możliwy. Decyzję w tej sprawie podejmuje lekarz kierujący pacjenta do izolatorium. Stan zdrowia osób przebywających w izolatorium będzie monitorowany przez personel medyczny. Przynajmniej dwa razy dziennie będzie kontrolować go pielęgniarka. Nad izolowanym czuwa również lekarz, który wizytuje pacjenta na miejscu lub udziela teleporady medycznej. Pacjent będzie mógł opuścić izolatorium wyłącznie na podstawie wypisu, po uzyskaniu dwukrotnego wyniku ujemnego testów diagnostycznych. Pomieszczenia, które zajmował, po wypisaniu każdorazowo będą szczegółowo dezynfekowane i przygotowane na przyjęcie nowych osób. Koszty pobytu pacjenta w izolatorium pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia. NFZ przekaże środki podmiotom leczniczym (np. szpitalom), które w sytuacji usytuowania izolatorium w obiekcie podmiotu zewnętrznego (np. hotelu) rozliczą się z tym podmiotem.
Informacja na podstawie danych Narodowego Funduszu Zdrowia.
Wykaz miejsc tutaj
A kto powiedział, że późno podjęto decyzję ? Zresztą zdaje się, że jeden z tych obiektów już funkcjonuje od jakiegoś czasu.
Przeca nie ma co ukrywać
Jak chce ktoś dziś mieć se
Wywczasy laskę kładzie na
Te wszystkie ambarasy
Tekstem niech mówi
Otwartym i nie robi z goi
Zarty będą patrzeć sobie
Z góry na ludziki wystrachane
Jeść kawiory pić szampana
Zabawiac sie do rana ładnie
Propaganda działa oby tylko
Nie dać ciała bo jak goję się
Dowiedzą to nasz Braci żywcem
Zjedzą za te kłamstwa i matactwa
Będzie Aj Waj tedy JEICH racja
Słowniki wszystkie
Stare i nowsze
Dalsze i bliższe
Słowa takiego
Nigdziem nie
Znalazł czy to
Z kosmosu czy
Z Starszych Braci
Do obrotu ogonem
Kota wielce kumaci
I Z O L A T O R I A ?
To do jedzenio jest
Czy do picio czy do
Kochanio może
Do bicia oj coś się
Zdaje ten co wydumał
Szamańskie słowo
Pójdzie do kicia
Te czerwone rączki to pewnie od sztabu kryzysowego
Arka podała na swojej stronie informację o otwarciu i przyjmowaniu gości od 5.06.2020.
Co z rezerwacjami i pobranymi zaliczkami???? nie tylko na noclegi ale też na usługi zawarte w pakietach , których nie mogą zapewnić ( baseny, sauny, spa, szwedzki bufet itd. )
Telefonów nie odbierają , na maile nie odpowiadają. Zwolnili masę pracowników , od klientów pobierają pieniądze a potem lekceważą.