Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na koncert: Krzesimir Dębski "Tribute to Komeda". Koncert to muzyczny hołd złożony Krzysztofowi Komedzie, znakomitemu polskiemu kompozytorowi i muzykowi, przedwcześnie zmarłemu w 1969 roku.

Komeda był twórcą m. in. muzyki do filmów „Nóż w wodzie” (reż. R. Polański, 1962 r.) czy „Dziecko Rosemary” (reż. R. Polański, 1968 r.). Na koncercie usłyszymy muzykę filmową autorstwa K. Komedy w nowych aranżacjach, m. in. Krzesimira Dębskiego, który będzie również dyrygentem Warsaw Impressione Orchestra, a także utwory do filmów, skomponowane przez innych polskich kompozytorów, przyjaciół K. Komedy. Oprawę wokalną koncertu zapewnią: Milena Lange/sopran i Damian Wilma/baryton. Koncert poprowadzi znana aktorka Laura Łącz.

6.11.2021 (sobota), godz.19.00, sala widowiskowa RCK, ul. Solna 1.

Gra Warsaw Impressione Orchestra/dyr. Krzesimir Dębski.

Prowadzenie koncertu: Laura Łącz, Milena Lange/sopran, Damian Wilma/baryton

Bilety: 50 zł (normalny i w dniu koncertu), 40 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK, tel. 94 35 249 49 w.49 oraz na kupbilecik.pl

 

Laura Łącz - jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Na scenie teatralnej zadebiutowała 3 lutego 1978 roku rolą Kobiety w sztuce Ballada Łomżyńska Ernesta Brylla. W latach 1977-2000 występowała na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. W roku 1983 otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Wystąpiła w kilkudziesięciu filmach fabularnych, telewizyjnych, serialach, przedstawieniach teatralnych i Teatru Telewizji.

Damian Wilma - Uczestnik Akademii Operowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, gdzie pracuje pod kierunkiem wybitnych pedagogów, m. in.: Izabeli Kłosińskiej, Matthiasa Rexrotha i Eytana Pessena. Studiował w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. Wojciecha Maciejowskiego. W roku 2017 rozpoczął studia doktoranckie w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof.. Wojciecha Maciejowskiego. W 2013 roku ukończył Podyplomowe Międzywydziałowe Studium Pieśni w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, gdzie dotychczas wykonywał partię Bardosa w spektaklu Cud albo Krakowiaki i Górale, Papagena w Królestwie Dnia i Nocy, Szlachcica Brabandzkiego w Lohengrinie, Grzesia w Strasznym Dworze oraz Herolda w Rigoletto. Podczas studiów wykonał tytułową partię w operze Eugeniusz Oniegin na scenie kameralnej Opery Nova w Bydgoszczy.

Milena Lange - Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu wybitnej śpiewaczki Anny Radziejewskiej. Artystka o szerokim kręgu zainteresowań muzycznych. Laureatka wielu konkursów wokalnych dla młodych wykonawców. Uczestniczka wielu kursów mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych mistrzów śpiewu operowego. Z powodzeniem koncertuje na scenach lharmonicznych i teatralnych (Francja, Włochy, Norwegia Chorwacja, Litwa, Czechy). W Polsce zaśpiewała na prestiżowych salach koncertowych: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Centrum Kongresowe ICE Kraków, Zamek Królewski w Warszawie, Filharmonia Bałtycka w Gdańsku czy Sala Ziemi w Poznaniu. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi oraz kameralnymi w Polsce i za granicą. W trakcie swojej dotychczasowej działalności artystycznej współpracowała z wieloma mistrzami batuty m.in. z Andreą de Carlo, Krzesimirem Dębskim, Maciejem Niesiołowskim, Sławomirem Chrzanowskim, Piotrem Wijatkowskim, Bartoszem Żurakowskim, Adamem Klockiem czy Andrzejem Knapem. W swoim repertuarze artystka posiada liczne partie operowe m.in. Fiordiligi (Cosi fan tutte), Hrabina (Wesele Figara), Carmen (Carmen), Vitelia (Łaskawość Tytusa), Ninetta (Sroka Złodziejka), Suzel (L’amico Fritz), Semiramide (Semiramide) oraz wiele arii operetkowych, musicalowych, pieśni, utworów oratoryjno-kantatowych.

Warsaw Impressione Orchestra Orkiestra Symfoniczna / Orkiestra Kameralna Warsaw Impressione Orchestra / Orkiestra Symfoniczna / Orkiestra Kameralna - powstała w 2014 roku. Orkiestrę tworzą muzycy na co dzień współpracujący między innymi z takimi zespołami jak: Teatr Wielki Opera Narodowa, Filharmonia Narodowa, Polska Orkiestra Radiowa, Sinfonia Varsovia… oraz wyróżniający się studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Muzycy orkiestry występują również w mniejszych składach kameralnych: Kwintet Smyczkowy, Kwartet Smyczkowy, Trio Smyczkowe, Kwintet Dęty Klasyczny, Kwintet Dęty Blaszany, Trio Stroikowe, Trio Instrumentów Dętych Blaszanych, Duety, inne zestawienia instrumentów. Repertuar orkiestry obejmuje muzykę od baroku do współczesności (klasyczną, filmową, rozrywkową).

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn