Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” w Kołobrzegu
Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do odwiedzin niezwykłego mobilnego centrum edukacyjnego – Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”. Multimedialna wystawa wybranych eksponatów prezentujących w nieszablonowy sposób historię II RP pojawi się w sumie w 20 lokalizacjach w całym kraju.
Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”, umieszczony został w specjalnym, rozsuwanym samochodzie ciężarowym, podzielono na kilka stref odpowiadających tematyce, którą zajmuje się Biuro Programu „Niepodległa”. Znajdziemy tu zarówno część poświęconą symbolom narodowym, poznamy najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia Polaków z lat 1918 – 1921, zobaczymy artefakty ojców niepodległości i pamiątki po Legionach Polskich zeskanowane w 3D i prezentowane jako hologramy. Poszukiwaczy dowodów na kreatywność i innowacyjność Polaków zainteresuje makieta polskiego pawilonu, który zbudowano na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Paryżu w 1925 roku. To wtedy we Francji pokazaliśmy całemu światu, że z wraz niepodległą Polską odrodziła się nasza kultura i sztuka, czego dowodem było aż 205 nagród przyznanych polskiej sekcji.
Z kolei dla szukających wrażeń „Niepodległa” przygotowała projekcje fabularnego filmu VR „Wiktoria 1920” pokazywanego na specjalnych goglach pozwalających na przeniesienie się w wirtualną rzeczywistość. Całość wystawy zamyka strefa zabawy z foto-budką, która uwieczni i wyśle na podany adres mailowy nasze zdjęcie z jednym z ojców niepodległości.
Ósmym przystankiem Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” jest Kołobrzeg. Koniec tegorocznej trasy zaplanowano na początku października.
Zwiedzanie Mobilnego Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Zwiedzanie jest możliwe przy zachowaniu obowiązujących zasad związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Goście powinni stosować się do poleceń personelu obsługującego oraz do zapisów regulaminu, który jest dostępny przy wejściu, a także w zakładce Niepodległa w trasie.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Wjeżdżają potężne platformy krwiobusow Mammobusow
Ostatnio wielki dźwig stawiał tam kontener kowidowy
Dlaczego dla tej patriotycznej ekspozycji zabrakło tam miejsca ?
Kto podejmuje takie decyzję
Ta wystawa stojąca na peryferiach miasta umknęła moim wnukom które niestety mieszkają poza granicami swojej ukochanej Polski
Widzą swoją Ojczyznę dwa tygodnie w ciągu roku ..........................