W piątek odbyła się XXXII Sesja Rady Gminy Kołobrzeg. Spotkanie radnych odbyło się za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.

W punkcie dotyczącym działalności pomiędzy sesjami, zastępczyni wójta Katarzyna Janicka-Golonka zachęcała osoby powyżej 65 roku życia do udziału w akcji bezpłatnych szczepień przeciwko grypie oraz poinformowała o harmonogramie wizyt mobilnych punktów szczepień, które pojawią się w większości sołectw naszej Gminy.

W trakcie sesji jednomyślnie podjęto szereg ważnych i niezbędnych dla mieszkańców uchwał. Podjęto m.in. uchwałę w sprawie ustalenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za usługi w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych oraz uchwałę w sprawie przyjęcia projektu regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Gminy Kołobrzeg. Regulamin został przekazany Radzie Gminy Kołobrzeg do zaopiniowania przez spółkę Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kołobrzegu.

Przyjęto również zmianę uchwały w sprawie zarządzenia poboru opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa, wyznaczenia inkasentów oraz określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso, a także projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie poboru podatku od nieruchomości, rolnego oraz projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie opłaty targowej. Zmiana tych aktów prawa lokalnego dotyczyła zaktualizowania wykazu sołtysów będących inkasentami podatków lokalnych. Zmiana wynikła z wyboru nowego sołtysa w sołectwie Głowaczewo, którym w lipcu br. został Pan Daniel Świtoń.

Z innych ważnych spraw, przegłosowana została uchwała w sprawie ustanowienia lokalnego programu Gminy Kołobrzeg „Opieka Wytchnieniowa”. Radni wyrazili chęć przystąpienia do realizacji rządowego Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pn. „Opieka Wytchnieniowa” – edycji na rok 2021.

Zmieniono Uchwałę Nr XXIX/265/2021 Rady Gminy Kołobrzeg z dnia 11 czerwca 2021 r. w sprawie określenia wzoru wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego oraz deklaracji o wysokości dochodów, bowiem niezbędne stało się zaktualizowanie wzoru m.in. wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego.

Podjęto również decyzję o nadaniu nazwy dróg położonych w obrębie ewidencyjnym Niekanin, które otrzymały nazwy „Żukowa”, „Świerszczowa” i „Biedronkowa”, zaś jedna z dróg w Budzistowie otrzymała nazwę „Dobrawy”.

Ponadto, Rada Gminy wyraziła zgodę na zbycie części nieruchomości należących do gminy w sołectwie Stary Borek oraz dostosowano do obowiązujących przepisów Regulamin korzystania z cmentarza w Sarbii.

Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości gruntowej przeznaczonej na drogę w obrębie Drzonowo (druk nr 292) został jednomyślnie wyłączony z porządku obrad na początku sesji.

Ciekawostką tej sesji była przeprowadzona (m.in. w formie zdjęć i filmów video) przez Macieja Błaszczyka, prezentacja nowatorskiej atrakcji turystycznej będącej połączeniem świata rzeczywistego z nowoczesną technologią. Tą atrakcją jest labirynt stworzony w polu kukurydzy, który w połączeniu z tzw. rozszerzoną rzeczywistością daje możliwość przeżycia ciekawych doświadczeń. Podobna atrakcja funkcjonuje już w miejscowości Stegna, w województwie pomorskim. Na areale około 3,5 hektarów stworzono labirynt, w którym uczestnicy muszą odnaleźć drogę do wyjścia, także za pomocą nowych technologii. Pan Maciej Błaszczak zaproponował utworzenie takiej atrakcji na działce numer 416 znajdującej się w Grzybowie przy parkingu na ulicy Bałtyckiej. Inwestor przekonywał, że obiekt może poprawić atrakcyjność tej miejscowości, a jednocześnie obiekt jest łatwy do usunięcia w przypadku, gdyby pojawiła się inna koncepcja zagospodarowania tego terenu.

Formalne zakończenie procedowania uchwał rozpoczęło dyskusję radnych nad kilkoma tematami m.in. w sprawie budowy schroniska dla zwierząt, połączenia Gminy Kołobrzeg z Gminą Miasto Kołobrzeg oraz konieczności aktualizacji miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w kilku miejscowościach.

Na zakończenie, sekretarz Adam Budka zaapelował do mieszkańców do udziału, w kończącym się już Narodowym Spisie Powszechnym, przypominając, że udział w spisie jest obowiązkowy, zaś wyznaczeni pracownicy Urzędu są gotowi pomóc wszystkim zainteresowanym w spełnieniu tego obowiązku do dnia 30 września br.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn