10 medali zdobyło 6 zawodników Klubu Sportowego Morote na SHUTO CUP, ogólnopolskim turnieju, który odbył się w Starogardzie Gdańskim. Na zawody pojechali mniej doświadczeni zawodnicy, którzy realizowali cele wyznaczone przez szkoleniowca.

Tym razem wynik nie był najważniejszy, niemniej medali nie zabrakło. Doskonale się spisał Maksym Piłat, który wygrał kategorię młodzików -40kg, zdobywając we wszystkich walkach 17 punktów, tracąc zaledwie 4.

Znakomicie rozwija się Vladislav Hunko, który z każdych zawodów na których dotychczas startował, przywozi medale. Tym razem Władek wygrał kategorię kumite chłopców -40kg białe-żółte pasy, oraz zdobył brązowy medal w kategorii kumite chłopców -40kg.

Wymarzony debiut na zawodach zaliczył Dima Pidhrebelny, który wygrał kategorię kumite chłopców u10 -30kg. Dima z Władkiem dają przykład systematyczności i pracowitości na treningach, dlatego mimo niedługiego stażu, mogą radować się z pierwszych sukcesów.

Cieszą dobre wyniki Anastazji Matsyuk, która wróciła do treningów po kilkumiesięcznej przerwie. Nastka zdobyła srebrne medale w kumite młodziczek +52 kg oraz w kumite kadetek -61kg.

Bardzo dobry debiut w zawodach zaliczył Anton Kamornik, który wywalczył srebrne medale w kumite chlopców u12-35kg, oraz w kumite chłopców u12 -35kg białe-żółte pasy.

Dobrze spisała się Valeriia Yakubovska, zdobywczyni srebrnego medalu w kumite kadetek -54 kg, oraz brązowego w kumite młodziczek -47kg. Walerka od kilku miesięcy trenuje karate WKF w naszym klubie i nie ma jeszcze takich wyników o których marzy, ale daje przykład zaangażowania i pracowitości, dlatego klub jest spokojny o jej przyszłość.