Koszykarze Sensation Kotwicy Kołobrzeg wygrali trzeci mecz z rzędu. Jest to najlepsza inauguracja sezonu od 2008 roku. W sobotę kołobrzeżanie pokonali jednych z faworytów rozgrywek - SKS Fulimpex Starogard Gdański.

- Chciałbym podziękować kibicom obu drużyn, którzy pobudzili zespołu, w którym było dużo emocji dla koneserów koszykówki. W naszym wykonaniu pierwsza połowa była defensywnie perfekcyjna (wynik 40 do 24). Widzieliśmy, że po przerwie trener Sadowski wymyślą inne ustawienie. Tutaj duże słowa uznania dla drużyny, bo tak prawdę mówiąc nie mieli sił i zagrali ostatnie kilka minut charakterem i z serca - powiedział po meczu trener Kotwicy, Rafał Frank.

Sensation Kotwica vs SKS Fulimpex 68:60

Kotwica: Pieloch 15 (2x3), 5 zbiórek, 2 przechwyty, Dzierżak 14 (2x3), 7 zbiórek, 3 asysty, 3 przechwyty, Nelson 12, 6 asyst, 2 przechwyty, Długosz 10, 4 zbiórki, Wydra 8 (2x3), 2 zbiórki, 2 asysty), Ziółkowski 5, 6 zbiórek, 2 przechwyty i blok, Motylewski 4, 3 zbiórki, 9 fauli wymuszonych SKS: Czerlonko 20, Kurpisz 11, Parzeński 7, Janiak 6, Kordalski 6, Życzkowski 2, Lis 2, Didier - Urbaniak 2, Majewski 2

W sobotę, 14 października rozegramy kolejny mecz na Hali Milenium. Naszym przeciwnikiem będzie AZS AGH Kraków. Początek spotkania o godzinie 16:00. Bilety dostępne od poniedziałku na stronie bilety.kotwica50.kolobrzeg.pl oraz w biurze klubu w godzinach od 10:00 do 15:00.