Zespół kołobrzeski meczem z Zagłębiem II Lubin rozpoczął rundę wstępną Pucharu Polski. Pozostałe spotkania odbędą się za tydzień. W tym etapie rywalizują tylko te drużyny, które występowały w zeszłym sezonie w drugiej lidze, a także spadkowicze z pierwszoligowych rozgrywek.

Rywal Kotwicy dobrze rozpoczął sezon. Od zwycięstwa i remisu w meczach ligowych. Dobrze rozpoczęło się dla gości także spotkanie pucharowe. Defensywę gospodarzy sprytnym wślizgiem zaskoczył Wojciech Szafranek i od piątej minuty Zagłębie prowadziło 1:0. Trener Maciej Bartoszek wystawił w tym meczu graczy, którzy w tym sezonie jeszcze nie grali lub grali niewiele. Dlatego potrzeba było trochę czasu by miejscowa ekipa wejdzie na odpowiedni poziom. Po 15 minutach Kotwica zaczęła przejmować inicjatywę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 19 minucie Kotwica miała rzut rożny. Dośrodkowanie, akcję zamykał Aron Stasiak i pięknym strzałem głową dał miejscowej ekipie wyrównanie. Do końca pierwszej połowy obie ekipy miały swoje okazje. W Kotwicy głównie Olaf Nowak, a w Zagłębiu Szafranek, Paweł Kruszelnicki i Adam Ratajczyk. Mimo tych okazji wynik pozostał bez zmian do końca pierwszej połowy.

Od początku drugiej części ton grze nadawali goście stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji, a po strzale Jarosława Jacha piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Kotwicy. Napór ekipy przyjezdnej trwał 25 minut, po czym Kotwica powoli zaczęła przejmować kontrolę nad spotkaniem. Zmiany w składzie, dały dodatkowy impuls gospodarzom. Po kilku groźnych atakach miejscowa ekipa dopięła swego w 89 minucie. Na strzał z 16 metrów zdecydował się, ten który wszedł na boisko kilka minut wcześniej Tomasz Kaczmarek. Huknął mocno i precyzyjnie. Bramkarz Zagłębia był bez szans i Kotwica objęła prowadzenie 2:1. 30 sekund później goście mieli świetną okazję by wyrównać, ale defensywa Kotwicy mimo opałów zdołała wybronić sytuację.

Ostatecznie Kotwica wygrała spotkanie 2:1 i awansowała do I rundy Pucharu Polski.