Na trzecim miejscu drużynowo uplasowała się młoda ekipa Solnego Grzybowo w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w szachach. Indywidualnie medale w swoich kategoriach wiekowych zdobyli: Piotr Werema, Hanna Mazurek i Szymon Wącior.

Poniżej szczegółowa relacja z zawodów trenaera najmłodszych zawodnków Solnego Borysa Tofila:

Tegoroczne wakacje nasi zawodnicy rozpoczęli bojem o najwyższe laury podczas Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży. Zmagania toczyły się w Łazach i były prologiem Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Perła Bałtyku a także zgrupowania kadry juniorów województwa zachodniopomorskiego. Rywalizowano w kategoriach wiekowych do lat 8,10,12,14,16 i 18 zarówno wśród dziewcząt i chłopców, na dystansie 7 rund z czasem do namysłu 10 minut na zawodnika plus dwie sekundy za każde wykonane posunięcie.

Indywidualnie udało nam się zdobyć cztery medale! Liderem drużyny został Piotr Werema. Zwyciężył w kategorii do lat 8 oraz jednocześnie zdobył brązowy medal do lat 10! Brąz w kategorii do lat 8 dla Szymona Wąciora, który drugie miejsce przegrał jedynie punktacją pomocniczą. Srebro do lat 8 wśród dziewcząt wywalczyła Hania Mazurek! Nasza Młoda Dama walczyła bardzo dzielnie i nie traciła głowy w sytuacjach spornych, co w połączeniu z dobrą grą pozwoliło stanąć na drugim stopniu podium. Bardzo cieszy fakt, że siła naszego klubu jest wśród najmłodszych szachistów! Aż strach pomyśleć, co będzie jak nasze 4 i 5 latki podrosną i włączą się do rywalizacji ... mają z kogo brać przykład, a ich występy wśród czołówki na arenie wojewódzkiej będzie można zobaczyć za dwa-trzy lata... Co najważniejsze GKSz Solny Grzybowo zajął trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej w naszym województwie! Lepsze od nas okazały się tylko ekipy ze Szczecina i Koszalina. Każdy z zawodników dołożył swoją cegiełkę, a losy podium wśród klubów, ważyły się do ostatniej chwili. Mimo, że nie mieliśmy najliczniejszej reprezentacji to szczególnie dzięki zaangażowaniu tych, którzy mówili ,, zdobyłem tylko dwa punkty,, udało nam się zająć miejsce na podium. Gdyby dosłownie nie KAŻDY z naszej drużyny tego sukcesu by nie było.

Walczyliśmy w następującym składzie: Hania Mazurek, Maria Mazurek, Wiktoria Rzeszotek, Armine Karapetyan, Antosia Koniszewska, Hanna Pawlik, Emilia Pawlik, Piotr Werema, Szymon Wącior, Artur Cięszczyk, Dominik Dąbrowski, Wiktor Kluska, Antonii Ratajczyk, Wojciech Cirin oraz Adam Szczygielski. Najwierniejsi kibice: Patryk Werema i Alen Karapetyan Nieocenione wsparcie: rodzice naszych zawodników Przed nami dalsza rywalizacja na 64 polach w ramach Festiwalu Szachowego Perła Bałtyku. Przez 9 dni nasi zawodnicy będą brali udział w obozie szachowym i rywalizacji w turnieju. Możliwe jest to dzięki dotacji z Gminy Kołobrzeg oraz wsparciu z rządowego programu Klub 2023. Trzymajcie za nas kciuki!