W 29 kolejce eWinner 2.Ligi Kotwica Kołobrzeg zmierzyła się na wyjeździe z Garbarnią Kraków. Był to ważny mecz dla obu ekip. Kołobrzeżanie walczyli by pozostać w ligowej czołówce, a rywal by uciec od strefy spadkowej.

Mocny, zdecydowany i agresywny początek spotkania poskutkował świetnym rozpoczęciem meczu dla gości. Już w 7 minucie Jakub Szarpak dokładnie dośrodkował lewą nogą z prawej strony boiska, a wracający do podstawowej „11” Jakub Bojas głową skierował piłkę do siatki. Kołobrzeżanie nie chcieli pozostać przy jednym golu. W dalszym ciągu atakowali i stworzyli sobie kilka dobrych okazji do zdobycia kolejnej bramki. Między innymi groźnie uderzał Paweł Łysiak. W końcówce I części do głosu doszli gospodarze. W 38 minucie w słupek trafił Mateusz Nowak. Mimo przewagi miejscowej ekipy w końcówce pierwszej połowy, wynik do przerwy pozostał bez zmian.

W drugiej połowie Garbarnia starała się odrobić stratę. W 53 minucie miejscowi mieli świetna okazję do wyrównania. Po faulu Jakuba Szarpaka na Bartłomieju Mruku arbiter podyktował rzut karny. Adam Żak wykonywał „jedenastkę”, ale świetna interwencja Oskara Pogorzelca uchroniła Kotwicę przed utratą bramki! W 80 minucie spotkania bliska wyrównania była znowu Garbarnia, jednak tym razem to Piotr Witasik kapitalną interwencją zapobiegł utracie gola. Aktywny szkoleniowiec Biało – Niebieskich Maciej Bartoszek przez cały mecz mocno mobilizował swoich zawodników. Warto by było policzyć kiedyś liczbę kilometrów przebytych przez naszego trenera przy linii bocznej podczas jednego meczu. Podejście wyżej pod przeciwnika naszego zespołu w końcówce spotkania spowodowało, że gra się wyrównała i ataki przyjezdnych zostały zażegnane. Żadna ze stron nie była już w stanie sforsować defensywy przeciwnika. Ostatecznie wynik się nie zmienił i Kotwica wygrała 1:0.

Zespół kołobrzeski ma w dorobku 51 punktów i zajmuje 3 miejsce. W następnej kolejce nasza ekipa zmierzy się na własnym stadionie z Olimpią Elbląg. Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 17:30.

Kraków (stadion Garbarni) Garbarnia Kraków 0-1 Kotwica Kołobrzeg

Jakub Bojas 7

Garbarnia: 76. Xavier Dziekoński – 2. Patryk Warczak, 31. Donatas Nakrošius, 22. Bartłomiej Mruk, 3. Cezary Polak – 7. Wojciech Słomka, 29. Tomasz Tymosiak (46, 20. Mateusz Kardas; 69, 17. Dorian Gądek), 21. Mateusz Nowak (46, 23. Konrad Handzlik), 8. Patryk Mularczyk, 9. Mark Assinor (79, 15. Grzegorz Marszalik) – 94. Adam Żak.

Kotwica: 1. Oskar Pogorzelec – 21. Michał Kozajda, 66. Piotr Witasik, 19. Sebastian Murawski, 14. Jakub Szarpak – 7. Łukasz Kosakiewicz (60, 11. Łukasz Sierpina), 16. Josip Šoljić, 20. Kamil Kort, 10. Paweł Łysiak (82, 8. Michał Cywiński), 77. Kamil Bartoś (87, 99. Adrian Bielka) – 25. Jakub Bojas (60, 9. Adam Frączczak).

Żółte kartki: Tymosiak, Nakrošius, Żak, Marszalik, Kozioł (rezerwowy) – Bartoś, Szarpak, Sierpina.

Czerwona kartka: Donatas Nakrošius (po meczu, Garbarnia, za drugą żółtą).

Sędziował: Szymon Lizak (Poznań).