Odbył się wreszcie długo oczekiwany Półfinał Wojewódzki w koszykówce chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Turniej był parokrotnie przekładany z przyczyn organizacyjnych.

W konsekwencji tak się złożyło, że nasza drużyna nie mogła wystartować w najsilniejszym składzie. W turnieju uczestniczyły cztery szkoły. Szkoła Sp3 z Koszalina, Sp 56 ze Szczecina i Sp3 ze Szczecinka - nasz pierwszy rywal. Drużyna ze Szczecinka walczyła dzielnie i ambitnie. Początek meczu był bardzo wyrównany. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 10:10. W drugiej kwarcie nasza drużyna zaczęła dominować na boisku i systematycznie powiększać przewagę.

Druga połowa to była już pełna kontrola nad meczem z naszej strony. Mogliśmy pozwolić sobie na grę mniej doświadczonymi zawodnikami, aby przygotować się do starcia ze zwycięzcą drugiego meczu pomiędzy Sp3 Koszalin ,a Sp56 Szczecin. Ten mecz był bardzo wyrównany i do końca nie było wiadomo, kto zostanie zwycięzcą. Ostatecznie wygrała szkoła z Koszalina i to z nią stoczyliśmy bój o pierwsze miejsce.

Tak, był to bój, który nasza drużyna musiała toczyć nie tylko z rywalem, ale i z gospodarzem turnieju. To zawsze nie są łatwe mecze. Tak było i tym razem.Od początku spotkania musieliśmy gonić wynik. Strata punktowa wahała się w granicach 6-8 pkt. W drugiej kwarcie osiągnęła wartość dwucyfrową. Po przerwi,e w trzeciej kwarcie, stopniowo zaczęliśmy odrabiać, ale i tak decydującą kwartę zaczęliśmy z 6 pkt stratą. W pewnym momencie emocje wzięły górę i zostaliśmy ukarani dwoma przewinieniami technicznymi. O dziwo, ta sytuacja nas nie zdeprymowała, a wręcz przeciwnie. Zaczęliśmy grać pewniej i lepiej. W ostatniej minucie meczu wyszliśmy na prowadzenie. Uzyskaliśmy trzy punktową przewagę, której rywalowi nie udało się odrobić.

Wygraliśmy bardzo wymagający turniej i awansowaliśmy do Finału Wojewódzkiego w Stargardzie, który odbędzie się 25.04 2023r.