Klub Sportowy Morote z Głowaczewa reprezentował Gminę Kołobrzeg na 25th Budapest Open 2022 - międzynarodowym turnieju karate olimpijskiego. Jest to turniej, który stoi na bardzo wysokim poziomie - w tym roku przyjechało na niego ponad 2 tysiące zawodników.

Rywalizacja była poważna. Mimo to jednak młody Przemysław Spadło w kategorii u8 -24kg (walczono w systemie round-robin, czyli każdy z każdym) wywalczył złoty medal. To wielki sukces i dobra zapowiedź na przyszłość tego, tak młodego jeszcze, zawodnika.

Klasę pokazał także Wiktor Wojarski, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników klubu Morote. Wiktor przegrał 1 punktem walkę o brązowy medal w kategorii kumite kadetów -70kg i w ostateczności zajął 5. miejsce. Trzeba jednak przyznać, że ta kategoria była obsadzona bardzo mocnymi zawodnikami. Wiktor stara się teraz o powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Turcji.

Zawodnikom i trenerowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zaś zainteresowanym karate informujemy, że trwają zapisy od sekcji - można zapisywać się od 6. roku życia. Szczegóły można znaleźć na profilu klubu.