Szlagierem 8 kolejki spotkań w eWinner 2.Lidze było starcie na kameralnym stadionie w Stężycy. Miejscowa Radunia zmierzyła się z liderem zmagań z Kołobrzegu. Był to mecz ekip, które ostatnio notowały serie zwycięstw. Kotwica znacznie dłuższą.

Można było się spodziewać sporych emocji. Spotkanie wyrównane było do 24 minuty. Gol niezawodnego w ostatnim czasie Pawła Łysiaka dla gości ustawił spotkanie. W kolejnych minutach gra się zaostrzyła. Szczególnie ze strony gospodarzy. W efekcie arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Raduni.

W drugiej części długo ważyły się losy meczu. Trenerzy obu drużyn dokonali kompletu zmian a wynik nadal pozostawał bez zmian. W 80 minucie Kotwica trafiła po raz drugi. Na listę strzelców wpisał się Grzegorz Goncerz po cudownej akcji zespołowej zagranej z pierwszej piłki. Gospodarze ambitnie walczyli o zmianę wyniku. W doliczonym czasie zrobiło się nerwowo dla gości. Kontaktowego gola strzelił Bartosz Zynek. Kołobrzeżanie nie po raz pierwszy w tym sezonie mądrze rozegrali końcówkę i nie pozwolili rywalom na kolejną bramkę. Ostatecznie Kotwica wygrała 2:1.

Zespół kołobrzeski wygrał siódmy mecz z rzędu i jest niepokonany od początku sezonu. Ma w dorobku 22 punkty i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Takiej serii nie ma w swoim dorobku żaden zespół szczebla centralnego.

W 9 kolejce lider zmagań zmierzy się na własnym stadionie z GKS Jastrzębie. Mecz 3 września o godz. 11:30 Transmisję przeprowadzi TVP Sport

Radunia Stężyca 1-2 Kotwica Kołobrzeg

Bartosz Zynek 90 – Paweł Łysiak 24, Grzegorz Goncerz 80

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 2. Dmytro Baszłaj , 3. Tomasz Dejewski , 6. Rafał Kosznik (73, 17. Jonatan Straus ) – 14. Bartosz Zynek , 27. Jakub Letniowski , 8. Sebastian Deja (68, 21. Szymon Nowicki ), 77. Wojciech Łuczak , 10. Radosław Stępień (58, 23. Eryk Sobków ), 24. Adrian Rajski (46, 5. Wojciech Jakubik ) – 28. Janusz Surdykowski .

Kotwica: 1. Oskar Pogorzelec – 21. Michał Kozajda , 66. Piotr Witasik , 73. Bartłomiej Kulejewski , 19. Sebastian Murawski , 3. Radosław Tuleja – 22. Kamil Kort (60, 77. Kamil Bartoś ), 8. Michał Cywiński (60, 7. Dominik Chromiński ), 16. Josip Šoljić , 10. Paweł Łysiak (77, 97. Tomasz Kaczmarek ) – 25. Jakub Bojas (66, 17. Grzegorz Goncerz ).

Żółte kartki: Stępień, Łuczak, Baszłaj, Letniowski – Kulejewski, Chromiński, Šoljić.

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).