6 zawodników Klubu Sportowego Morote zdobyło 6 medali na Międzynarodowym Turnieju Karate Warsaw Open.

Warszawska Arena Ursynów gościła w niedzielę 600(pełen limit) karateków zrzeszonych w 65 klubach i reprezentujących 8 państw, w tym podopiecznych trenera Przemysława Spadło, którzy spisali się rewelacyjnie przywożąc do domu 6 krążków.

Doskonale walczył Dima Kamornik, który zdobył srebrne medale w kumite młodzików-55kg oraz w kumite kadetów -57kg. Uczeń SP nr 7 w Kołobrzegu zachwycił obserwatorów szczególnie w finale z Włochem (kategoria kadet), w którym sędziowie popełnili błąd i w konsekwencji zawodnik Morote przegrał.

Srebrny medal w kumite chłopców u-10 -25kg wywalczył Dima Pidhrebelny z Głowaczewa. Dima mimo młodego wieku bardzo poważnie podchodzi do treningów i efekty są już widoczne

Bardzo dobrze walczyła Waleria Yakubowska startująca w kumite młodziczek -52, oraz w kumite kadetek -54kg. Mieszkanka Głowaczewa w obu kategoriach wywalczyła brązowe medale.

Również na trzecim stopniu podium stanęła Klaudia Grząkowska. Harmonijnie rozwijająca się młoda zawodniczka z Głowaczewa startowała w kategorii młodziczek -42kg.

Władek Hunko zajął dobre 5 miejsce, a Maksym Piłat niestety szybko odpadł.