Od Nowego Roku miasto poszerza zakres usług opiekuńczych. Aby z nich skorzystać, można zgłaszać się już od stycznia, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Usługi opiekuńcze są przyznawane osobom samotnym, które z powodu niepełnosprawności, chorób, wieku lub z innych przyczyn wymagają pomocy ze strony innych osób. Obejmują one pomoc w zaspokojeniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, zaleconą przez lekarza pielęgnację oraz w miarę możliwości również zapewnienie kontaktów z otoczeniem.

Na szerszy zakres usług opiekuńczych, miasto otrzymało dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Poszerzona zostanie opieka wytchnieniowa, czy też wyczekiwany przez mieszkańców tzw. przycisk życia.  Ponadto miasto rozważa zastosowanie w MOPSie aplikacji wspomagającej pracę opiekunów. 

Ilona Grędas – Wójtowicz zapewnia, że w miarę możliwości, usługi opiekuńcze będą rozwijane tak, aby jak najlepiej spełnić oczekiwania mieszkańców.

 

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn