
Festiwal Fal i Wiatru za nami
W miniony weekend na plaży centralnej odbył się trzydniowy festiwal kultury surfingowej, czyli Festiwal Fal i Wiatru. Organizatorem była SurfAcademy.pl z Kołobrzegu.
Idea tego festiwalu miała polegać pokazaniu kultury surfingowej w wyjątkowym miejscu jakim jest Pomorze Zachodnie.
Podczas Festiwalu rozgrywane były mistrzostwa Pomorza Zachodniego w surfingu, w których udział wzięło ponad trzydziestu zawodników.
Współorganizatorem Festiwalu było miasto Kołobrzeg. Jak mówi Ilona Grędas-Wójtowicz Kołobrzeg otwiera się na sporty wodne, mając nadzieję, że takich wydarzeń będzie w naszym mieście coraz więcej.
Miasto na organizację tego festiwalu przeznaczyło 40 tysięcy złotych. W tej chwili zapłacono jedynie część tej kwoty.
Czy Festiwal Fal i Wiatru wpisze się we kalendarz stałych imprez Kołobrzegu? Jak mówi Michał Kujaczyński takie decyzje będzie podejmowała nowa instytucja zajmująca się promocją miasta, która ma zacząć funkcjonować od stycznia tego roku.