Koszykarska Energa Kotwica Kołobrzeg w ramach 15 kolejki rozgrywek o mistrzostwo 1 ligi pokonała w hali Milenium Siarkę Tarnobrzeg 85:76. Po 15 kolejkach zajmujemy 7 miejsce w ligowej tabeli.
Już sam początek sobotniego meczu pokazał, że koszykarze Energi Kotwicy byli przygotowani na ten pojedynek. Pierwsze pięć minut w ich wykonaniu to zdecydowany atak na tarnobrzeski kosz co zaowocowało 15-punktowym prowadzeniem po pierwszej kwarcie.
Początek 2 kwarty to dalsze powiększanie przez przewagi przez naszą drużynę wynoszącej w pewnym momencie 21 punktów. W pewnym momencie kołobrzeżanie zbytni się rozluźnili i do głosu doszli goście, którzy na koniec drugiej drugiej kwarty zniwelowali stratę do 7 punktów.
Po długiej przerwie zawodnicy Kotwicy przystąpili do ataku z intensywnością jaką prezentowali na początku spotkania. Siarka natomiast znów nie mogła znaleźć sposobu na świetnie grających gospodarzy, co skutkowało tym, że od 5 minuty tej kwarty punkty zdobywali tylko zawodnicy z Kołobrzegu. 23-punktowe prowadzenie rozluźniło gospodarzy i gracze Siarki ponownie rozpoczęli powolne odrabianie strat. Na nasze szczęście gościom czasu starczyło jedynie na zbliżenie się na 9 punktów. Ostatecznie Kotwica wygrała 85:76. Następny mecz Kotwica zagra na wyjeździe. Naszym rywalem będzie Pogoń Prudnik.