Trzydziestoparolatkowie, Szymon i Jan Wróblewscy urodzeni i wychowani w Kołobrzegu, prowadzą firmę - Zdrojowa Invest & Hotels. W Świnoujściu, bez rozgłosu uruchomili swój 10 hotel - „Radisson Blu Resort Świnoujście”. Koszty inwestycji to 250 milionów złotych.317 pokoi, 22 apartamenty oraz apartament prezydencki o powierzchni 100 m kw, budowane były w rekordowym tempie i przy zachowaniu standardów ekologicznych.
Oficjalne otwarcie z uroczystym koncertem swojego 10 hotelu, bracia zaplanowali na jesień tego roku, ale hotel zapełnili już pierwsi goście. Bracia idealnie trafili w koniunkturę, wszystkie miejsca błyskawicznie sprzedano. Ich najmłodsze dziesiąte dziecko, spowodowało, że wartość wszystkich hoteli Szymona i Jana Wróblewskich, przekroczyła pół miliarda złotych. Pod względem wielkości – hotel Radisson Blu Resort Świnoujście, jest największym polskim hotelem w basenie Morza Bałtyckiego.
Hotel już stał się ikoną Świnoujścia. 13-piętrowy, góruje nad strefą uzdrowiskową, przyciągając uwagę spacerowiczów. Kompleks, którego projekt wyłoniono w konkursie z SARP, odmienił architektoniczny krajobraz miasta wprowadzając nadmorską śmiałość i rozmach.
Jest to pierwszy 5-gwiazdkowy hotel w Polsce zbudowany zgodnie z międzynarodową certyfikacją ekologiczną Leadership in Energy and Environmental Design (LEED). Niezależnym operatorem obiektu jest Zdrojowa Hotels Central Pomerania.
Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn