Po raz piąty ustrońskie stowarzyszenie "Nasza Gmina" organizuje akcję świąteczną „Paczka dla dzieciaczka”. Akcja skierowana jest do dzieci w wieku od dwóch do dwunastu lat z rodzin najbardziej potrzebujących z terenu gminy. Polega ona na zbiórce publicznej zabawek, maskotek, gier oraz dobrowolnych wpłat na specjalnie utworzone w tym celu konto. Stowarzyszenie rokrocznie przygotowuje ok. 100 paczek, które są wręczane przez Mikołaja na balu zorganizowanym tuż przed Świętami. W tym roku będzie to 19 grudnia. - Nazwiska i adresy dzieci otrzymujemy z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustroniu Morskim. W tym roku po raz pierwszy nawiązaliśmy współpracę z Akcją Katolicką oraz z Gimnazjum. Jeżeli chcecie Państwo przekazać maskotki, zabawki, gry, słodycze po kontakcie telefonicznym przyjedziemy po odbiór - mówi Jan Mirosław Oksenfeld z Naszej Gminy. 

 

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn