Piłkarki Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg w ramach 17 kolejki rozgrywek o mistrzostwo 2 ligi zremisowały na wyjeździe z rezerwami Olimpii Szczecin 1:1. Przed meczem faworytem był  zespół gospodarzy, choćby ze względu na pozycję w ligowej tabeli.
Przypomnijmy, że rezerwy ekstraklasowego zespołu Olimpii Szczecin zajmowały 4 pozycję z 33 punktami, my tych punktów mieliśmy 20 i zajmowaliśmy 8 miejsce. Po ubiegłotygodniowej przegranej z Biało-Zielonymi Gdańsk nasze dziewczyny przystąpiły do meczu z ogromną determinacją chcąc zrehabilitować się z tę porażkę. Trener Łukasz Krymowski nakreślił plan taktyczny, którego nasza drużyna konsekwentnie się trzymała. Po jednym z kontrataków w 54 minucie w polu karnym faulowana była Kornelia Bińczyk. W tej sytuacji sędzia podyktowała rzut karny, który na bramkę zamieniła Kinga Kosakowska. Do pełni szczęścia czyli zdobycia 3 punktów zabrakło niewiele. W doliczonym czasie gry, w 95 minucie, w ostatniej akcji meczu zawodniczkom Olimpii udało się zdobyć bramkę wyrównującą. Po tym meczu Kotwica w dalszym ciągu znajduje się na 8 pozycji w ligowej tabeli, mając 5 punktów przewagi nad strefą spadkową. Następny mecz zagramy na własnym terenie. W niedzielę 20 maja naszym rywalem będzie zespół Stilonu Gorzów Wielkopolski.