Piłkarska Kotwica Kołobrzeg w ramach 31 kolejki rozgrywek o mistrzostwo 3 ligi pokonała na wyjeździe drużynę KKS Kalisz 0:2. Dzięki tej wygranej biało-niebiescy umocnili się na 4 pozycji w ligowej tabeli.

Mecz od początku był wyrównany i bardzo emocjonujący. Pierwsza bramka dla Kotwicy padła w 78 minucie po strzale Dawida Wolnego, który wszedł gry z ławki rezerwowych kilka minut wcześniej. Nasz napastnik wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Michała Ciarkowskiego i strzałem głową umieścił piłkę w bramce drużyny z Kalisza. Wynik meczu ustalił w 90 minucie spotkania Sebastian Deja.  Do prowadzących w tabeli rezerw Lecha Poznań Kotwica obecnie traci cztery punkty, ale rywale mają do rozegrania jeden zaległy mecz. Najbliższy mecz zagramy w sobotę w Kołobrzegu. Rywalem będą właśnie rezerwy Lecha Poznań. Gdyby Kotwica wygrałaby i ten mecz to sprawa awansu do 2 ligi mogłaby stać się otwarta.