Energa Kotwica Kołobrzeg w ramach 22 kolejki 1-ligowych rozgrywek przegrała ze Zniczem Pruszków 81:88 (23:32, 23:21, 25:16. 10:19).
Spotkanie lepiej rozpoczęła Kotwica. Po 2 minutach dobrej gry nastąpiło jednak załamanie w grze kołobrzeżan i gospodarze rzucili 17 punktów z rzędu. Kilka chwil później sytuacja się odwróciła i w połowie drugiej kwarty był remis 38:38. Po tym pościgu gospodarze ponownie odjechali z wynikiem kończąc 2 kwartę z przewagą 7 punktów. W trzeciej kwarcie nie dość, że odrobiliśmy całą stratę to na 3 minuty przed końcem byliśmy na 4-punktowym prowadzeniu. Ostatecznie kwartę skończyliśmy z 2 punktami przewagi.Początek czwartej odsłony meczu to nieznaczna przewaga naszego zespołu. Potem przyszedł fragment, w którym obie drużyny seryjnie popełniały błędy, których ani jedni, ani drudzy nie potrafili wykorzystać. W końcówce meczu jednak to kołobrzeżanie opadli z sił i ze zwycięstwa mogli cieszyć się gracze Znicza Basket Pruszków. Mimo przegranej Energa Kotwica Kołobrzeg utrzymała 10 pozycję w ligowej tabeli. Następny mecz zagramy już w sobotę. W hali Milenium podejmować będziemy AZS Politechnikę Kraków.