Kołobrzeski biegacz Andrzej Kierznowski zajął 3 miejsce w 20 Mistrzostwach Polski Lekarzy w Półmaratonie w kategorii M-50. Mistrzostwa odbywały się w ramach 40 Biegu Lechitów w Gnieźnie.
Andrzej Kierznowski pokonał dystans 21 km w znakomitym czasie 1:33:59. Warto zauważyć, że 59-letni biegacz rywalizował w kategorii M-50, co dodatkowo świadczy o jego dyspozycji i ogromnych możliwościach sportowych. W przyszłym roku po wejściu do kategorii M-60 wśród lekarzy prawdopodobnie nie będzie miał sobie równych. Andrzej Kierznowski zajął też bardzo wysoką pozycję w kategorii open 40 Biegu Lechitów. Na 3057 startujących nasz biegacz uplasował się na 198 miejscu.