Lokalnie i  solidarnie przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt
One Billion Rising - Nazywam się Miliard to przeciwprzemocowy protest w formie tańca. Akcja ta  po raz pierwszy odbyła się  14 lutego 2013 roku. Kobiety na całym świecie wspólnie protestowały przeciwko przemocy seksualnej i fizycznej. W ciągu czterech lat akcja rozwijała się, przyłączały się do niej kobiety z kolejnych krajów, miast i wsi, poruszając  takie tematy jak: przemoc ekonomiczna, przemoc na tle rasowym, przemoc ze względu na płeć, przemoc spowodowaną przez wojny, korupcję, instytucje, przemoc spowodowaną przez kapitalistyczną chciwość i wiele innych. Każdy kraj czy  miejscowość wybierała i dodawała kolejne formy przemocy, które były dla lokalnej społeczności najważniejsze.
Polska akcja odbywa się pod hasłem Nazywam się Miliard, by w ten sposób okazać solidarność i wsparcie dla wszystkich kobiet na świecie, które doświadczają przemocy. Pierwszego roku do akcji przyłączyło się 17 miejscowości, a 14 lutego  2017 roku tańczyło i protestowało ponad 60 miejscowości w całej Polsce. Za każdym razem poruszany jest trudny, zamieciony pod dywan problem związany z przemocą wobec kobiet i/lub dziewcząt. 
Inicjatywą organizatorek polskiej akcji jest powstanie w 2015 roku Antyprzemocowej Sieci Kobiet – sieci grup i organizacji z całej Polski specjalizujących się lokalnie w działaniach przeciwprzemocowych.
Wspólnym mianownikiem One Billion Rising – Nazywam się Miliard   jest taniec, bo tańcząc rządzę swoim ciałem, a wspólny taniec wyzwala energię.
Dlaczego warto przyłączyć się do akcji:
Ponieważ wspólne działanie daje nadzieję – a nadzieja daje siłę do realizacji wspólnej wizji.
Ponieważ wspólne i jednoczesne działanie przyciąga i skupia  uwagę, daje możliwość poszerzenia zrozumienia i świadomości na temat przemocy wobec kobiet i dziewcząt.
Ponieważ nie ma Rewolucji bez Solidarności!
Miasto Kołobrzeg po raz kolejny włączy się w akcję One Billion Rising – Nazywam się Miliard. 

Finał akcji odbędzie się 14 lutego 2018r  na Dziedzińcu Ratusza

Kobiety, dziewczyny ponad wszelkimi podziałami politycznymi, społecznymi, zawodowymi itp. poprzez wspólny taniec, pokażą swoją solidarność z kobietami z całego świata, które doświadczają przemocy.
 
Organizatorki akcji zapraszają wszystkie chętne pannie, dziewczyny na niezwykłe treningi  taneczne, które odbywać się będą w każdy piątek  w godz. 18.45-20.00 w terminie od 03.11.2017r. do 13.02.2018r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu( w sali lustrzanej obok siłowni). 
Godz. 18.45-19.00 – zumba Fitness ( poprawa kondycji, pamięci choreograficznej)
Godz. 19.00-19.50 – nauka układu One Billion Rising 
Godz. 19.50-20.00 stretching i rozciąganie 
Zajęcia taneczne prowadzić będą:
Karina Dmyterko Zin – instruktorka Zumba Fitness
Magdalena Szkudlarek – instruktorka tańca
Marlena Kozakiewicz – instruktorka jogi Kundalini
Zajęcia taneczne są bezpłatne!!!!!!

Untitled3