W  czwartek w Sali Plafonowej Muzeum Oręża Polskiego odbyło się podsumowanie projektu 3D "Kanonierka", nad którym pracowała młodzież  z Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. Spotkanie połączone z wykładem dotyczącym wykorzystania technologii 3D w edukacji prowadził nauczyciel informatyki, Jacek Kawałek.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej...

Za nami kolejne spotkanie autorskie z dr Łukaszem Gładysiakiem. Kilka tygodni temu ukazała się książka zatytułowana „Skazani na klęskę”. Została w niej przedstawiona trudna i skomplikowana
sytuacja kilku tysięcy francuskich żołnierzy, którzy na własne życzenie zostali żołnierzami wcielonymi do niemieckich struktur Waffen - SS, walczących na Pomorzu zimą 1945r.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej...

Już od 2002 roku w okresie od 16 do 22 września organizowany jest "Europejski Tydzień Mobilności", będący kontynuacją sukcesu "Europejskiego Dnia bez Samochodu". Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu uczestniczyli w tej akcji prowadząc prelekcje z uczniami na terenie powiatu kołobrzeskiego.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej...

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została wprowadzona na próbę w lipcu 2016 roku. W województwach, gdzie zostało wdrożone to innowacyjne przedsięwzięcie wyraźnie podniósł się poziom bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców. W naszym województwie, a tym samym w kołobrzeskiej komendzie uruchomienie mapy nastąpiło dokładnie rok temu.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej...

Powiat Kołobrzeski dofinansuje zakup nowego symulatora mechanicznego dla Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu. Decyzję w tym zakresie podjął Zarząd Powiatu w piątek 15 września 2017 roku. Jest to kolejny krok w kierunku rozwoju placówki, jaki zapowiadał starosta Tomasz Tamborski. Kwota dofinansowania to 200 000 złotych.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej...

Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata. Wydarzenie odędzie się również w Kołobrzegu.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej...