Wydarzenia Dnia


W Porcie Jachtowym zacumował ORP Heweliusz. Okręt przypłynął do Kołobrzegu w ramach krajowych obchodów Światowego Dnia Hydrografii. 
 
 
 
 
Po raz dwunasty zgodnie z inicjatywą Międzynarodowej Organizacji Hydrograficznej odbyły się krajowe obchody Światowego Dnia Hydrografii. W tym roku zorganizowano je w kołobrzeskim porcie jachtowym. Służby hydrograficzne to jedno z najważniejszych ogniw w systemie zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi. To dzięki pracy hydrografów powstają mapy morskie, locje, wiadomości żeglarskie, ostrzeżenia nawigacyjne, stawiane jest oznakowanie nawigacyjne itd.
W ramach Światowego Dnia Hydrografii w Porcie Jachtowym odbyła się konferencja naukowa podczas której mówiono m.in. o znaczeniu współczesnej kartografii morskiej, procesie produkcji map morskich i nawigacyjnych czy o wypadkach morskich. Główną atrakcją była za to możliwość zwiedzania okrętów i jednostek hydrograficznych. W kołobrzeskim porcie zacumowały ORP Heweliusz i ORP Nakło.
Ciekawą atrakcją była też Wystawa Hydrograficzna prezentująca dorobek polskich instytucji i firm w zakresie hydrografii oraz prezentacja specjalistycznego sprzętu hydrograficznego typu sonary i pojazdy podwodne.

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Pogoda

Przewaga chmur

19°C

Kołobrzeg

Przewaga chmur

Wilgotność: 83%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 27 Lip 2017

    Przewaga chmur 20°C 15°C

  • 28 Lip 2017

    Przelotne burze 21°C 15°C

Nasze Programy

chronograf TKK
kulisy
na ostrzu
aktualnosci
zebranie na zywo
w4oczy
zrobtosam
drzewa
samorzadowe
Echa sportu
Sport
Gaweda-historyczna
Bliżej WOjska
Rozmowy z widokiem na powiata
Duża polityka w małym mieście
Prezydencki kwadrans
Bardziej Aktywny Kołobrzeg
Rękodzieło
Bardziej Aktywny Kołobrzeg

Najnowsze Video

Kategoria: Audycje TKK
Kategoria: Wakacyjny Patrol
Kategoria: Audycje TKK
Kategoria: Audycje TKK